pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1072

PZS 2:sukces architektki krajobrazu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Uczennica PZS nr 2 w Pszczynie - Sylwia Beer w wyniku eliminacji okręgowych XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych uzyskała prawo do reprezentowania okręgu krakowskiego podczas finałów centralnych Olimpiady.

Sylwia jest uczennicą klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu w PZS nr 2 i reprezentowała szkołę podczas eliminacji okręgowych OWiUR w bloku: Architektura krajobrazu, które odbyły się 11-12 kwietnia w Żarnowcu.

W pierwszej części eliminacji uczennica rozwiązywała test, który obejmował szeroki zakres wiedzy na temat: roślin ozdobnych, historii architektury i sztuki ogrodowej, kompozycji, typów i rodzajów gleb, środków ochrony i nawożenia roślin ozdobnych, rewaloryzacji i konserwacji założeń ogrodowych, podstaw projektowania układów roślinnych, geodezji i miernictwa, dokumentacji projektowo - technicznej, materiałów budowlanych oraz budowy i konserwacji obiektów małej architektury krajobrazu.

W drugim etapie uczestnicy eliminacji zmierzyli się z zadaniami praktycznymi. Nasza uczennica poradziła sobie z nimi bezbłędnie i zdobyła maksymalną liczbę punktów. Sylwia, między innymi wykonywała projekt aranżacji zbiornika wodnego oraz musiała wykazać się znajomością odmian krzewów iglastych, które otrzymała do rozpoznania.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach centralnych.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.