pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1487

Noc z Andersenem w SP Miedźna

2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W 2007 roku w Czechach narodziła się akcja nazwana "Nocą z Andersenem". Dzieci spędzają tę noc w bibliotekach czytając i słuchając bajek.

"Noc z Andersenem" to impreza dla wszystkich chętnych uczniów, którzy rozwiązali wielki test znajomości baśni Andersena. W zabawie zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Miedźnej uczestniczyło 38 uczniów z klas II-VI, która rozpoczęła się o godzinie 19.00 w piątek 4 kwietnia. Tegoroczna noc obchodzona była pod hasłem "Nocy detektywów", dlatego wszyscy adepci musieli przejść bardzo trudny egzamin pod czujnym okiem nadkomisarza i nadinspektora.

Noc z Andersenem - Miedźna 4.04.2014 · fot. SP Miedźna


Wszyscy uczestnicy wykazali się bystrością umysłu i znakomicie rozwiązali skomplikowane łamigłówki detektywistyczne. Uczniowie podzieleni na cztery grupy wykonywali różne zadania: konstruowali doskonałe przydatne do pracy gadżety detektywa, projektowali stroje tajniaka, odgadywali dalszy ciąg historii. W czasie zabawy odwiedzili nas mili goście, którzy czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Na koniec wszystkie grupy prezentowały swoje prace, śmiechu przy tym było bardzo dużo.

Gdy pożegnaliśmy naszych gości, około godziny 23.00, wszystkie grupy z latarkami wzięły udział w poszukiwaniu skarbu. Nasi detektywi szli według wskazówek zostawionych przez samego H.CH. Andersena. Wszystkie wskazówki rozwiązaliśmy znakomicie i poznaliśmy skarb Andersena.

Po wieczorze pełnym wrażeń trzeba było jeszcze trochę pogadać i trochę się zdrzemnąć. Impreza zakończyła się w sobotę o godzinie 8.30. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i zakładki do książek.

Agnieszka Włosiak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.