pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2014
  • wyświetleń: 1799

Wykład "Bliżej Natury" w PZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W czwartek 20 lutego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbył się pierwszy z cyklu "Bliżej Natury" wykład z udziałem podróżników, globtroterów i doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Panów Michała Apollo, Marka Żołądka.

Prelegenci są członkami Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Od 2004 roku wspólnie zorganizowali 11 ekspedycji sportowo - naukowych w najdalsze zakątki naszego globu oraz kilkanaście wyjazdów na "Starym Kontynencie".

Wspinali się w różnych rejonach świata, wliczając Himalaje, Andy, Kaukaz, Alpy Południowe, Alpy Japońskie, Góry Skaliste, góry Alaski, Appalachy, Kilimandżaro, Góry Smocze, Góry Przylądkowe, Wielkie Góry Wododziałowe, Alpy, Góry Betyckie, Karpaty. Odwiedzili blisko 50 krajów na sześciu kontynentach. Zapaleni podróżnicy, pasjonaci fotografii, autorzy kilkudziesięciu artykułów o tematyce popularnonaukowej oraz kilkunastu publikacji naukowych. Swe dokonania prezentowali na największych festiwalach o tematyce podróżniczej w Polsce oraz na prelekcjach w Stanach Zjednoczonych, Peru, Malezji i RPA.

Wykład „Bliżej Natury” w PZS nr 1 - 20.02.2014 · fot. PZS nr 1


Na wyjazdach oprócz wspinaczki zajmują się badaniami z dziedziny ochrony środowiska i glacjologii (opieka merytoryczna prof. Jan Lach, prof. Roman Malarz). Autorzy kilku nowych dróg wspinaczkowych w górach świata, m.in. zdobywcy dziewiczego szczytu w Himalajach - Masala Peak 5650 m n.p.m., za który zostali nominowani do prestiżowej nagrody Polskiego Związku Alpinizmu "Jedynka". Od 2008 r. współpracują z Pismem Uniwersytetu Pedagogicznego "Konspekt", od 2011 r. z Pismem Samorządu Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego Studens Scribit. Uczestnicy są w grupie testowej namiotów Marabut, teamie Tatra Trade Zakopane oraz są ekspertami sprzętowymi ogólnopolskiego portalu ceneria.pl.

Naszym uczniom przybliżyli zagadnienia związane z organizacją wypraw jak i z samym wejściem na Mount Everest. W drugim wykładzie opowiedzieli o najciekawszych miastach świata, przedstawiając ciekawostki i własne wrażenia z odwiedzenia tych pięknych zakątków, których to wiadomości nie znajdziemy ani w książkach, ani nawet w Internecie.

Zatem jak widać w PZS nr 1 dzieje się oj dzieje i jest bardzo interesująco!

A już 12 marca następne arcyciekawe promocyjne wydarzenie!

Dzień Czystej Wody - dzień wypełniony ciekawymi imprezami: konkursem dla szkół gimnazjalnych, pokazem konfrontacji żywiołów ognia i wody w stylizacji fryzur, wykładami specjalistów i występem kabaretu szkolnego. Wszystko to mamy nadzieję, przełoży się na udany nabór we wszystkich kierunkach kształcenia, tu oferta jest szeroka, a wachlarz naszych możliwości bardzo bogaty.

Szczególnie zwracamy uwagę na nowości w kierunkach kształcenia, takie jak: technolog czystej wody, specjalista wizażu, programista obrabiarek CNC oraz innowacje w zakresie spawacza, specjalisty potraw dietetycznych oraz projektowania wystaw i aranżacji wystroju sklepów.

Sylwia Piech-Hennek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj