pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2014
  • wyświetleń: 5681

Pomiar prędkości przy szkołach

Policjanci z pszczyńskiej drogówki postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji na drogach przy szkołach i przedszkolach. Tym razem, pod lupę wzięli rejon szkół w Golasowicach i Warszowicach.

Poprzednie działania mundurowych zostały przeprowadzone na ul. Dobrawy na os. Piastów w Pszczynie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Wówczas, zaledwie w przeciągu pół godziny, w ręce stróżów prawa wpadło czterech kierowców.

Policyjny pomiar prędkości przy szkołach - 19.02.2014 · fot. Policja


Teraz podobną akcję przeprowadzono na ulicy Pszczyńskiej w Warszowicach. W rejonie tamtejszej szkoły za mocno na pedał gazu nacisnęła 32-letnia mieszkanka tej miejscowości. Kierująca renault megane została ukarana mandatem. Była to jedyna osoba, która dopuściła się wykroczenia w ruchu drogowym w przeciągu dwugodzinnych kontroli przy szkołach.

Policjanci zapowiadają kolejne działania pomiaru prędkości połączone z kontrolą stanu trzeźwości kierowców. Szczególną pieczą zostaną objęte miejsca przejść dla pieszych, z których korzystają dzieci idące do szkół, kościoła czy na place zabaw.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.