pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2014
  • 18 lutego 2014
  • wyświetleń: 9325

Pijani sprawcy wypadków i kolizji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Kolejny weekend i kolejne policyjne informacje o pijanych kierowcach. Tym razem amatorzy jazdy "po kielichu" nie tylko wjechali na powiatowe drogi, ale również doprowadzili do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

W piątek w Górze na ulicy Topolowej policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Audi 90, będąc w stanie nietrzeźwości (1,34 promila). Chwilę wcześniej na skrzyżowaniu zderzył się z samochodem marki Renault Thalia, który prowadziła 49-letnia mieszkanka Lędzin. Do szpitala trafiły: kierująca oraz trzy pasażerki: 26-, 8-letnia oraz 1,5 roczna dziewczynka.

Według wstępnych ustaleń kobieta skręcała w prawo, wyjeżdżając z ul. Dębowej (drogi podporządkowanej) na ul. Topolową. Po zderzeniu kierowca Audi zbiegł nie udzielając rannym pasażerkom Renault pomocy. Stawił się w pszczyńskiej komendzie po przeszło dwóch godzinach, przyznając się do udziału w wypadku. Po przebadaniu alkometrem i wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dzień później w Miedźnej na ulicy Wiejskiej policjanci zatrzymali 39-letnią nietrzeźwą rowerzystkę z Miedźnej (1,78 promila ). Kobieta, jadąc w kierunku ul. Pszczyńskiej, na skrzyżowaniu z ul. Topolową zaczęła wykonywać manewr skrętu w tę ulicę i nie udzieliła pierwszeństwa jadącemu z przeciwka samochodowi marki VW Passat, który prowadził 26-letni mieszkaniec Miedźnej. Na skutek zderzenia bocznego pojazdów rowerzystka doznała obrażeń w postaci urazu podudzia, stawu łokciowego i barku.

W niedzielę w Czarkowie na ulicy Powstańców Śląskich policjanci zatrzymali mieszkańca Pszczyny, który kierując w stanie nietrzeźwości (2,24 promila) samochodem marki Fiat Brava, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. Następnie uderzył w nadjeżdżający z przeciwka inny samochód - Renault Kangoo, którym kierował mieszkaniec Zabrza.

Tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadło jeszcze czterech pijanych kierowców. W Kobiórze na ulicy Centralnej zatrzymano kierowcę Fiata 170 (2,58 promila), w Goczałkowicach na ulicy Bór II - kierowcę 126p (2,66 promila), w Pszczynie na ulicy Bolesława Śmiałego - kierowcę Opla Astry (1,32 promila), a w Woli na ulicy Szkolnej - rowerzystę (2,28 promila).

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj