pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2014
  • 19 lutego 2014
  • wyświetleń: 32107

Zwroty z zeznań rocznych PIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że urzędy skarbowe województwa śląskiego uruchomiły nową usługę online dotyczącą zwrotów z zeznań rocznych.

Osoby, które złożyły zeznanie podatkowe, mogą na stronach internetowych urzędów skarbowych w aplikacji "Zwroty z zeznań rocznych" uzyskać informację na temat stanu realizacji zwrotu podatku wykazanego w zeznaniu za 2013 roku.

Stan realizacji swojego zwrotu, podatnik może sprawdzić pod adresem www.isnet.katowice.pl/zwroty, podając: NIP/Pesel oraz przychód wykazany w zeznaniu za 2013 rok.

---

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie odpowiadając na komentarz Podatnika przypomina o możliwości wysyłania deklaracji elektronicznie za pomocą portalu www.e-deklaracje.gov.pl bez konieczności stania w kolejkach i marnowania czasu. Ponadto informuję , że w Sali Obsługi Podatnika jest wydzielone okienko do szybszego przyjmowania deklaracji oraz wniosków zaświadczeń, a także do odbioru zaświadczeń . W terminie składania deklaracji VAT uruchamiane są dodatkowe stanowiska dla sprawnej i szybszej obsługi podatników.

Odpowiadając na komentarze wyjaśniam, że pojawiające się informacje w usłudze sprawdzania zeznań rocznych online "brak autoryzacji", czy "w realizacji" dotyczą przede wszystkim zeznań rocznych składanych w urzędzie w wersji papierowej, które wymagają zwyczajnie "obróbki", czyli wprowadzenia do systemu przez pracowników urzędu. Zeznania podatkowe przesyłane przez portal www.e-deklaracje.pl nie wymagają dodatkowego wprowadzania do systemu, po zweryfikowaniu poprawności danych przez pracowników urzędu zeznanie pojawia się w systemie . Ponadto informuję, że dane do aplikacji zwroty online są aktualizowane codziennie po godzinie 18. W związku z powyższym proszę uzbroić się w cierpliwość i nie winić Urzędu Skarbowego w Pszczynie za kłopoty ze sprawdzeniem statusu swojego zeznania.
Naczelnik US w Pszczynie.

new / pless.pl
źródło: Urząd Skarbowy w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.