pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2014
  • wyświetleń: 4379

Kobiór: za wandali płaci gmina

W 2013 roku na terenie Kobióra doszło do licznych aktów wandalizmu, w wyniku których zniszczone zostało mienie gminne. Wyrządzone zniszczenia to duże koszty, które musi ponieść właściciel uszkodzonego mienia, w tym przypadku Gmina Kobiór.

- Przeznaczając część środków na usunięcie zniszczeń musimy zrezygnować z wcześniej planowanych zadań. Dlatego apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na tego typu zdarzenia i alarmowanie odpowiednich służb, ponieważ w walce z tym zjawiskiem konieczna jest ścisła współpraca z policją- apelują kobiórscy urzędnicy.

Akty wandalizmu w Kobiórze · fot. UG Kobiór


By pokazać jak drogi jest wandalizm, Urząd Gminy Kobiór przygotował tzw. cennik, w którym zniszczony znak drogowy to 250 złotych, kosz na śmieci - 600 zł, ławka - 1000 złotych, a wiata przystankowa aż 5000 złotych. Te pieniądze mogłyby trafić na inny cel, ale najczęściej są przeznaczane na naprawy.

Wszelkie zauważone akty wandalizmu należy zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji pod numerem telefonu 32 449-32-00.

new, BM / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.