• 26 listopada 2013
  • wyświetleń: 1592

LS: Gonią lidera

Czwarta seria spotkań Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice została rozegrana w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Wobec pauzującego lidera LS, KM&BM Pszczyna kilku rywali odrobiło starty.

Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dopisali sobie gracze Volley Master's. Czechowiczanie wygrali w trzech setach Davex Pszczyna. Dzięki tej wygranej ekipa Dominika Hulbója umocniła się na drugiej lokacie, tracąc do liderującego KM&BM tylko jeden punkt. W meczu z Masters'ami Davex mógł pokusić się o wygraną co najmniej jednego seta. W drugiej partii prowadzili 11:3 ze swoim rywalem, a jednak ulegli w tej części spotkania do 19.

Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Davex Pszczyna 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

wciąż nie potrafią przełamać się siatkarze z Brzeszcz. Tym razem ulegli w trzech setach ADS-owi Zabrzeg. Zespół Grzegorza Gomularza cale jednak tego meczu nie musiał przegrać do zera. Brzeszczanie dobrze weszli w spotkanie, w którym szybko objęli pięciopunkotwe prowadzenie (9:5). Nie potrafili jednak tego utrzymać i w końcówce więcej zimnej krwi mieli zabrzeżanie. Również w trzecim secie Brzeszcze potrafiło wywalczyć sobie paropunktową przewagę. I w tym przypadku końcówka seta należała do drużyny Szymona Białka, która dzięki temu zainkasowała komplet punktów.

Dream Team Brzeszcze - ADS Zabrzeg 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)

Pojedynek Best Boys'ów z Devils'ami zapowiadał się najciekawiej spośród wszystkich meczów 4. kolejki. Mimo że mecz zakończył się już po trzech setach, to jednak było zacięte, czego kulminacją był trzeci set, w którym czechowiczanie wygrali na przewagi.

Best Boys Czechowice-Dziedzice - Korfantego Devils Strumień 3:0 (25:20, 25:21, 27:25)

W ostatnim meczu rywalizowały ze sobą zespoły, które w poprzedniej serii odniosły swoje pierwsze wygrane w sezonie: Pszczyńskie Żubry i POSiR Team. Zwycięską passę podtrzymała drużyna Szymona Skrzypca, która po czterosetowym pojedynku, dopisała do swojego konta drugi komplet punktów. Co prawda przełożenia na miejsce w tabli to jeszcze nie miało zastosowania, ale dzięki dwóm wygranym w lidze, POSiR nawiązał kontakt z zespołami, które będą walczyć o miejsce w "czwórce".

Pszczyńskie Żubry - POSiR Team Pszczyna 1:3 (23:25, 22:25, 25:19, 20:25)

5. kolejka zostanie rozegrana 8 grudnia w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.