Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2013
  • 1 listopada 2013
  • wyświetleń: 7592

Stajnie Książęce już otwarte

Pierwsi chętni wzięli już udział w zwiedzaniu wyremontowanych Stajni Książęcych w Pszczynie. Stajnie są już dostępne dla turystów i mieszkańców.

stajnie książęce
fot. Muzeum Zamkowe w Pszczynie


kompleks, stajnie książęce
Od 25 października Stajnie Książęce są otwarte dla zwiedzających. · fot. Muzeum Zamkowe w Pszczynie


Długo czekaliśmy na zakończenie remontu kompleksu Stajni Książęcych. Gdy już zostały one odrestaurowane, musieliśmy oczekiwać na ich przekazanie Muzeum Zamkowemu, by w końcu doczekać się szansy ich zwiedzania. W piątkowe popołudnie kompleks został oficjalnie udostępniony dla zwiedzających.

Oglądanie kompleksu jest możliwe po wcześniejszym zakupie biletów w cenie 3 zł - bilet normalny oraz 2 zł - bilet ulgowy. Stajnie są czynne od wtorku do niedzieli. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia kompleksu można znaleźć na stronie www.stajnieksiazece.pl

---

Najstarsze informacje o stajniach usytuowanych w pobliżu pszczyńskiego zamku, pochodzą z pszczyńskiego urbarza z 1629 roku. Obecnie istniejący kompleks stajni został wzniesiony w 2 połowie XIX wieku za czasów książęcej rodziny Hochbergów, według projektu architekta Oliviera Pavelta.

Powozownię wybudowano w 1864 roku, stajnie wraz z siodlarnią w latach 1866-1867, natomiast do budowy ujeżdżalni przystąpiono w 1869 roku.Zaś murowane garaże dla książęcych samochodów wzniesiono pomiędzy 1904 a 1910 rokiem.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.