Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 października 2013
  • wyświetleń: 5888

Nowy Mercedes w OSP Ćwiklice

Strażacy z Ćwiklic cieszą się z nowego wozu bojowego, pamiętając, jak cała jednostka pojawiła się na sesji budżetowej w 2012 roku poprzeć wśród radnych propozycję burmistrza zakupu nowego auta.

W zakupie samochodu partycypował Urząd Miejski, który do 597.996 zł dołożył 335 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz ochotników z Ćwiklic.

Nowy mercedes zasilił jednostkę OSP Ćwiklice - 23.10.2013 · fot. UM Pszczyna


- Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej doczekała się tak nowoczesnego wozu bojowego. Dwa lata temu 210 tys. zł przeznaczyliśmy na zakup samochodu do Studzienic. Potrzeby ochotników z gminy są duże. Chciałbym, żeby nowe wozy bojowe zakupione przez Urząd Miejski na trzy lata trafiały do zawodowej straży, a następnie były przekazywane jednostkom ochotniczym. W ten sposób zamierzam stworzyć program i przedstawić go radnym do budżetu 2014 r. Dzięki temu wymienilibyśmy stare wysłużone wozy w jednostkach OSP na nowoczesne, spełniające najwyższe standardy. Tym bardziej że w ciągu trzech lat pracy zawodowej straży samochody dotarłyby się, natomiast wszelkie ewentualne wady fabryczne zostały usunięte - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.