Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 października 2013
  • wyświetleń: 7467

Szpital: drugie piętro ZPO

Artykuł sponsorowany:

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie drugiego piętra Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Szpitala w Pszczynie. Do użytku pacjentów zostanie oddany świeżo wyremontowany oddział. Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Joanna Krzystolik
Dyrektor Joanna Krzystolik


Jednostka zostanie w ten sposób powiększona o prawie połowę. Jak poinformowała Dyrektor Szpitala w Pszczynie, Pani mgr Joanna Krzystolik: "Na dzień dzisiejszy ZPO liczy 45 łóżek. Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie, postanowiliśmy wyjść naprzeciw lokalnym oczekiwaniom i powiększyć oddział o dodatkowe dwadzieścia jeden łóżek. Na moment obecny jesteśmy w trakcie remontu, do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych są dostosowywane kolejne pokoje z łazienkami. Dodatkowe piętro ZPO zostanie także wyposażone w całkowicie nowy sprzęt medyczny, który ułatwi pielęgnację pacjentów, a co za tym idzie podniesie komfort ich pobytu w naszym zakładzie. Zakupione zostaną m.in. nowoczesne materace przeciwodleżynowe".

Jak dodała Dyrektor Szpitala: "Na pobyt w naszym zakładzie warto zdecydować się także z jeszcze jednego powodu. Nasi pensjonariusze są objęci stałą opieką lekarzy wszystkich specjalności szpitala. Gwarantuje to właściwy dobór leków, a także możliwość wczesnego wykrycia zmian chorobowych i natychmiastowego podjęcia leczenia".

W trosce o jakość świadczonych usług przygotowano także bogaty program zajęć fakultatywnych, które prowadzone będą w nowo utworzonej świetlicy. Jak wyjaśniła psycholog, Pani mgr Katarzyna Klaja, realizatorka zajęć:

"Spotkania pacjentów odbywać się będą od poniedziałku do piątku od godziny 11:00 -13.30. W ich ramach będziemy wykonywać krótkie rozgrzewki sportowe dla poprawy kondycji, a także malować, tworzyć małe rękodzieła w różnych technikach plastycznych, natomiast w przypływie dobrego nastroju - nawet śpiewać. Nie mamy ustalonego odgórnie programu zajęć, więc będzie on tworzony na bieżąco, tak, aby zaspokoić potrzeby artystyczne wszystkich biorących w nich udział pensjonariuszy ZPO".

Drugie piętro ZPO szpitala w Pszczynie


Nie tylko zajęcia artystyczne cieszą się dużym uznaniem podopiecznych ZPO. Codziennie rano pensjonariusze mogą zobaczyć się z ks. kapelanem Jarosławem Olesiem, który prowadzi wspólne modlitwy. Jak określiła spotkania jedna z pacjentek ZPO, Pani Józefa:

"Jest to dla nas czas wytchnienia, ale także radości. Wszyscy zawsze bardzo oczekujemy wizyt księdza kapelana, jest on nie tylko bardzo dobrym duchownym, ale także sympatycznych człowiekiem, z którym można miło spędzić czas i porozmawiać."

Dodatkową atrakcją nowo powstającego pododdziału ZPO będzie biblioteczka szpitalna, wyposażona w bestsellerowe powieści zarówno rodzimych autorów jak i zagranicznych. Otwarcie ZPO przewidziane jest na początek listopada, jednak osoby zainteresowane pobytem mogą już teraz kontaktować się z nami pod numerem tel.: 32-210-30-22.