Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2013
  • wyświetleń: 4703

SP w Górze świętowało jubileusz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj

14 października to niezwykły dzień dla każdej placówki oświatowej. W tym roku obchody tego święta w gminie Miedźna połączono z uroczystością jubileuszową Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze.

50-te urodziny budynku tej szkoły świętowano wspólnie z licznie przybyłymi gośćmi. Na uroczystości obecni byli m.in: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej Elżbieta Adamowska, władze gminy Miedźna: wójt Bogdan Taranowski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Karbowym, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, emerytowani dyrektorzy i pracownicy szkoły w Górze, zaprzyjaźnione ze szkołą lokalne instytucje tj. Bank Spółdzielczy w Miedźnej, OSP w Górze, Koło Gospodyń Wiejskich, GZGK, czy LKS "Nadwiślan" Góra. Nie zabrakło najzacniejszych absolwentów tej szkoły. Podczas jubileuszu wyróżniono także nagrodzonych w tym roku pracowników oświaty z terenu gminy Miedźna.

SP w Górze świętowało jubileusz - 14.10.2013 · fot. Szkoła Podstawowa w Górze


Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mogli zwiedzić przygotowane z tej okazji wystawy tematyczne. Sale lekcyjne zamieniły się w: galerię prac plastycznych, salę kinową, w której każdy mógł wrócić wspomnieniami w różne okresy działalności szkoły, dzięki retrospekcji filmowej, salę kronikarską, poczet najzacniejszych absolwentów oraz harcówkę, wypełnioną historią harcerstwa w Górze.

Od godziny 16-tej szkoła w Górze otworzyła swe podwoje dla wszystkich absolwentów i mieszkańców gminy. Całe rodziny, licznie przybyli goście wracali wspomnieniami do czasów dzieciństwa i szkolnych przyjaźni. Podczas całego dnia nie zabrakło łez wzruszenia i uścisków przyjaźni. To był dzień magicznych chwil.

Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze dziękują wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie, a wszystkim nagrodzonym pracownikom oświaty z serca gratulujemy. Dziękujemy za przyjaźń i obecność.

Szkoła Podstawowa w Górze / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.