Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 października 2013
  • wyświetleń: 2617

Wymiana polsko-francuska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Po raz kolejny uczniowie biorący udział w zajęciach grup frankofońskich DELF mieli okazję uczestniczyć w wymianie polsko-francuskiej.

Współpraca z francuskim liceum Sainte Marie w Aire-sur-la-Lys (region Nord-Pas-de-Calais - północno-zachodnia Francja) trwa już od 2008 roku. Każdego roku pod koniec września goście z Francji przyjeżdżają do polski i mieszkają u swoich korespondentów wspólnie spędzając czas. W połowie października następuje rewizyta.

Wymiana polsko-francuska - 09.2013 · fot. popp


Podczas tegorocznego pobytu goście z Francji zobaczyli Pszczynę i jej piękne okolice, Kraków, Wieliczkę, nowoczesne centrum Katowic oraz muzeum w Oświęcimiu. Obserwowali, jak wyglądają u nas lekcje, a także uczestniczyli w polsko-francuskich zawodach sportowych. Na zakończenie pobytu w Polsce zorganizowano wspólny wieczór pożegnalny, w trakcie którego nasi goście popisywali się swoją znajomością języka polskiego oraz wiedzą o Polsce. Wspólna zabawa, taniec i śpiew przy ognisku były podsumowaniem pobytu grupy francuskiej w Polsce.

Edyta Wojciech, źródło: POPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.