Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 października 2013
  • wyświetleń: 5036

Goczałkowice: małżeńskie rocznice

Na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach-Zdroju zebrało się osiemnaście par. Trzy obchodzące 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego i piętnaście, które przez 50 lat wiernie wypełniały przyrzeczenie złożone przed laty w dniu swego ślubu.

Pośród nich znaleźli się Państwo Helena i Gerard Koska, których oprócz miłości, jaka rodzi się pomiędzy dwojgiem ludzi, połączyła miłość i wspólna pasja do śpiewu.

Poznali się na próbie parafialnego chóru, a zamiłowanie do muzyki i folkloru sprawiło, że od kilkudziesięciu lat są członkami, obchodzącego w tym roku 60-tą rocznicę założenia Zespołu Folklorystycznego Goczałkowice.

Jak sami podkreślają, podobne upodobania i możliwość spędzania wspólnie czasu na próbach, z dala od codziennego zgiełku i obowiązków pozytywnie wpłynęło na ich związek, który od wielu lat pomimo licznych trudów i smutków, wciąż jest szczęśliwy i kochający.

Jubileusze małżeńskie w Goczałkowicach - 02.10.2013 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Życie, jak twierdzi Pani Helena to trudna sztuka kompromisu i wzajemnego partnerstwa. Składają się na nie różne chwile, te radosne, jak choćby narodziny dzieci i wnuków, ale także te trudne, nierzadko okraszone gorzkimi łzami. Jednak z biegiem upływających lat pamięta się te dobre i dziś jest się wdzięcznym za minione lata, podkreśla. Dodaje, że młodzi ludzie powinni pamiętać, że w małżeństwie należy umieć się porozumieć, wybaczać i zwracać uwagę na swą drugą połowę, małżeństwo, to swego rodzaju umiejętność.

Podobne zdanie na ten temat wyraziła Otylia Trojanowska, Ślązaczka Roku 2009 r., która swym występem kolejny raz uświetniła goczałkowicką uroczystość. Podzieliła się z zaproszonymi jubilatami smutną, a zarazem piękną historią o wielkiej miłości jaka przed wielu laty, podczas II wojny światowej przydarzyła się młodej Ślązaczce, a która choć nieszczęśliwa (młody mężczyzna zginął na froncie) trwała w jej sercu, aż do śmierci, gdyż jak twierdzi poeta, Robert Paulet "Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania".

Jubilaci:

50-lecie pożycia małżeńskiego
1. Jan i Teresa Zipser
2. Edward i Helena Piszczek
3. Edward i Stanisława Firganek
4. Gabriel i Helena Golec
5. Henryk i Magdalena Paszek
6. Roman i Lidia Kubina
7. Franciszek i Anna Famulok
8. Gerard i Helena Koska
9. Ludwik i Elżbieta Pitlok
10. Augustyn i Stefania Hałas
11. Stanisław i Aniela Jędrysik
12. Alojzy i Barbara Dudek
13. Władysław i Maria Woś
14. Franciszek i Genowefa Bratek
15. Franciszek i Małgorzata Kubat

60-leci pożycia małżeńskiego
1. Wilhelm i Anna Kościelny
2. Mieczysław i Agata Smurawscy
3. Józef i Maria Żur

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.