Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2013
  • wyświetleń: 5492

Upojny tydzień w powiecie

Pszczyńscy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali dziesięć osób, które kierowały pojazdami po tzw. "kielichu". Zdaje się, że nie po jednym, ponieważ w sumie uzbierali prawie 15 promili. Prawo w takich sytuacjach przewiduje karę pozbawienia wolności nawet na dwa lata.

Jak pokazuje poniższe zestawienie przodowali młodzi kierowcy motorowerów i rowerów. Najwięcej jednak wydmuchała 42-letnia mieszkanka Studzionki, bo ponad dwa promile. Listę spożywających przed jazdą zasilili także panowie po pięćdziesiątce.

W minioną środę w ręce mundurowych wpadło trzech "nieświeżych" rowerzystów, dwóch z Góry i jeden z Ćwiklic. Ten ostatni, zatrzymany do kontroli jako pierwszy, przemierzał ulice swojej wioski z niedozwoloną dawką - 0,69 promila, alkoholu we krwi. W godzinach wieczornych, dalszą jazdę na rowerze zakończyli kolejni miłośnicy dwóch kółek: 65-latek z Góry, który jechał ulicą Długą i 53-letni mieszkaniec tej miejscowości, który został zatrzymany na ulicy Krętej. W pierwszym przypadku górzanin wydmuchał 1,26 promila, a w drugim urządzenie pokazało 1,40.

Dzień później, mundurowi z pawłowickiego komisariatu, udaremnili dalszą jazdę 42-letniej mieszkance Studzionki, która kierowała Fiatem Seicento. Kobieta, w samo południe, mając we krwi 2,31 promila alkoholu, jechała ulicą Wodzisławską w Studzionce.

Najistotniejszym, w tym zestawieniu, pozostaje fakt, że z końcem tygodnia grupę nietrzeźwych kierowców zamknęli młodzi uczestnicy ruchu drogowego. W sobotę tuż przed 22.00 w Czarkowie na ul. Powstańców Śląskich policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował motorowerem, mając w organizmie ponad 1,5 promila.

Niedziela okazała się jeszcze owocniejsza. W nocy, czyli w czasie, kiedy funkcjonariusze pszczyńskiej komendy patrolowali ulice powiatu w ramach działań "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" wylegitymowali kolejnych trzech nietrzeźwych młodych rowerzystów. Pierwszy, 18-latek z Goczałkowic Zdroju, wydmuchał 1,74 promila. Skontrolowany został na ulicy Kościuszki w Pszczynie. Także w Pszczynie, z tym, że na ulicy Grzebłowiec, mundurowi zbadali stan trzeźwości 24-latka z Pszczyny i 21-latki z Goczałkowic. Stężenie alkoholu we krwi mężczyzny przekroczyło 1,5 promila, miał 1,65, natomiast w przypadku kobiety było nieznacznie poniżej, miała 1,36 promila.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.