• 19 lipca 2013
  • wyświetleń: 5757

Pierwszy turniej plażówki

Na boisku plażowym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrany został pierwszy turniej w ramach Młodzieżowego Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Siatkówce Plażowej.

W zmaganiach wzięło udział w sumie 18 par - 10 w turnieju chłopców i osiem w zmaganiach dziewcząt. W zawodach chłopców zwyciężyła para: Michał Gawęda/Kamil Władarz, która w finale rozgrywek po zaciętym spotkaniu pokonała parę Jakub Białas/Paweł Górka. W rywalizacji dziewcząt triumfowała para: Agnieszka Reczko/Dominika Kowalska, która w meczu o 1. miejsce pokonała parę: Anna Folek/Bernadeta Stryczek.

Pierwszy turniej plażówki - 17.07.2013 · fot. POSiR Pszczyna

Młodzieżowa Grand Prix w Siatkówce Plażowej to cykl trzech turniejów dla młodzieży z terenu powiatu pszczyńskiego. Za każdy turniej przyznawane są punkty, w zależności od zajętego miejsca. Każdy zawodnik klasyfikowany jest indywidualnie. Zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej punktów. Zwycięzcy pierwszych zawodów nie są brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

Drugi turniej w ramach Młodzieżowego Grand Prix w Siatkówce Plażowej odbędzie się 31 lipca. Już teraz można zgłaszać się do udziału w zmaganiach (sport@posir.pszczyna.pl).

Młodzieżowe Grand Prix w Siatkówce Plażowej 2013
I turniej dziewcząt, boiska plażowe POSiR w Pszczynie, 17 lipca 2013
Klasyfikacja:
1. Agnieszka Reczko/Dominika Kowalska, 2. Anna Folek/Bernadeta Stryczek, 3. Martyna Sęk/Magdalena Beczała, 4. Agnieszka Golla/Klaudia Szafron, 5-6. Julia Jagodzińska/Dagmara Urbanik, Dagna Kościelny/Wiktoria Kończalska, 7-8. Weronika Cierpioł/Agata Larysz, Patrycja Kłopeć/Magdalena Danielczyk.

Klasyfikacja po pierwszym turnieju: 1. Anna Folek (10 punktów), Bernadeta Stryczek (10), 2. Martyna Sęk (8), Magdalena Beczała (8), 3. Agnieszka Golla (6), Klaudia Szafron (6), 4. Julia Jagodzińska (5), Dagmara Urbanik (5), Dagna Kościelny (5), Wiktoria Kończalska (5), 6. Weronika Cierpioł (3), Agata Larysz (3), Patrycja Kłopeć (3), Magdalena Danielczyk (3).

I turniej chłopców - klasyfikacja: 1. Michał Gawęda/Kamil Władarz, 2. Jakub Białas/Paweł Górka, 3. Michał Prusek/Wojtek Stalmach, 4. Mateusz Tomaszczyk/Dominik Serafin, 5-6. Tomasz Waszek/Michał Pustelnik, Paweł Zjawiński/Szymon Pałyz, 7-8. Michał Pyrtek/Marek Szafron, Jan Tomaszczyk/Patryk Janosz, 9-10. Mateusz Góra/Artur Kaliciak, Kamil Sornowski/Michał Pudełko.

Klasyfikacja po pierwszym turnieju: 1. Jakub Białas (10, Paweł Górka (10), 2. Michał Prusek (8), Wojtek Stalmach (8), 3. Mateusz Tomaszczyk (6), Dominik Serafin (6), 4. Tomasz Waszek (5), Michał Pustelnik (5), Paweł Zjawiński (5), Szymon Pałyz (5), 6. Michał Pyrtek (3), Marek Szafron (3), Jan Tomaszczyk (3), Patryk Janosz (3), 9. Mateusz Góra (1), Artur Kaliciak (1), Kamil Sornowski (1), Michał Pudełko (1).