• 6 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3185

Triumf siatkarek w Czechach

Pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosły siatkarki z rocznika 1999 UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Wygrana podopiecznych trenera Jarosława Płachno jest tym bardziej cenna, że osiągnięta została za południową granicą.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 1999
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wygrał zmagania w czeskim Frydlancie. · fot. POSiR Pszczyna

Zawodniczki trenujące w Szkółce Siatkówki Dziewcząt wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt, który odbył się w czeskiej miejscowości Frydlant nad Ostrawicą. Przewidywano, że zawody zostaną rozegrane na boiskach kortowych, ale z uwagi na niesprzyjającą aurę, zmagania odbyły się w hali. Oprócz zespołu z Pszczyny w turnieju wzięły udział cztery zespoły z Czech: Sokol Frydek Mistek, TJ Frensztat oraz dwie ekipy gospodyń - VK Beskydy Frydlant n.O. Rywalizowano więc systemem "każdy z każdym", zaś każdy mecz składał się z dwóch setów rozgrywanych do 20 punktów.

Pszczynianki rozpoczęły od dwóch wygranych 2:0 nad zespołami gospodyń. Również i po trzecim spotkaniu z Frensztatem nasze młode siatkarki cieszyły się ze zwycięstwa 2:0. W ostatnim spotkaniu ekipę trenera Jarosława Płachno czekała jednak najtrudniejsza przeprawa z Sokolem Frydek Mistek. W pierwszym secie lepiej radziły sobie Czeski, które osiągnęły kilkopunktową przewagę, ale ambitnie walczące pszczynianki doprowadziły do remisu 17:17. Trzy ostatnie akcje należały jednak do Sokola, który dzięki temu wygrał pierwszego seta. W drugiej odsłonie na parkiecie rządziły już tylko siatkarki z Pszczyny, które wygrały 20:15, a set ten przypieczętował triumf w całym turnieju naszej drużyny, dla której była to pierwsza turniejowa wiktoria w jej historii.

Turniej siatkówki dziewcząt (rocznik 1999 i młodsi) odbył się w ramach XI Frydlanckich Sportowych Gier.