pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2013
  • wyświetleń: 13776

Wideo: matura z jęz. polskiego

7 maja o godzinie 9.00 ponad 365 tys. maturzystów przystąpiło do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin maturalny z języka ojczystego otwiera maturalny maraton, który potrwa do 28 maja. Jak poradzili sobie z nim młodzi pszczynianie? Sprawdziliśmy, odwiedzając z kamerą szkoły.A jak znani pszczynianie wspominają maturę? Jakie oceny dostali między innymi burmistrz oraz starosta? Zobaczcie wideo:---

Od 2010 roku maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym (z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego). Każdy z nich musi również zdać dwa egzaminy ustne (z języka polskiego oraz wybranego języka obcego). Maturzysta zda egzamin maturalny, jeżeli z każdego egzaminu obowiązkowego w części ustnej i w części pisemnej otrzyma co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania.

Ponadto abiturienci mogą przystąpić do wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, i in.). Na zdanie egzaminu maturalnego nie mają wpływu wyniki egzaminów z przedmiotów zdawanych jako dodatkowe oraz egzaminów zdawanych w drugim języku nauczania. Te egzaminy nie mają ustalonego progu.

Wyniki wszystkich egzaminów mogą mieć znaczenie podczas rekrutacji na studia. Zasady rekrutacji, czyli wyniki z których przedmiotów będą brane pod uwagę przy przyjęciu na dany kierunek studiów, ustalają uczelnie.

new, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.