Wiadomości

  • 18 sierpnia 2004
  • wyświetleń: 1599

Koncert Carrantuohill na dziedzińcu zamkowym

Początkiem września sympatycy celtyckiej muzyki będą mieć swój dzień. Na dziedzińcu zamkowym wystąpi, po raz kolejny w Pszczynie, grupa Carrantuohill. Przypomnijmy, że w tym roku Carrantouohill gościł w Pszczynie, a konkretnie w Cafe u Telemanna. Owacyjnie przyjęci artyści już wtedy zapewnili, że to nie ostatni raz. Słowa dotrzymali. Koncert na dziedzińcu rozpocznie się w niedzielę 5 września o godz. 19.

Bilety na koncert kosztują w przedsprzedaży 20zł, a w dniu koncertu 25zł (do nabycia w Cafe u Telemanna i restauracji Frykówka). Dla internautów portalu pless.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na ten koncert. Zaproszenie wylosujemy 27 sierpnia spośród osób, które prześlą prawidłową odpowiedź (biuro@pless.pl) na pytanie: W który dzień stycznia 2004r. zespół Carrantuohill gościł w Cafe u Telemanna?

mot

Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji. Swój bogaty repertuar opiera na "celtyckich korzeniach" dodając do nich własne opracowania aranżacyjne. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) a ponadto instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

CARRANTUOHILL wielokrotnie gościł w IRLANDII. W 1994 roku jako uczestnik warsztatów muzycznych South Sligo Summer School w Sligo, prowadzonych przez najlepszych znawców i wykonawców muzyki irlandzkiej, gdzie bardzo owocne okazały się zarówno warsztaty muzyczne jak i gorące sesje z irlandzkimi muzykami w pubach. W 1997, 1999 i 2004 roku koncertując m.in. na jednym z największych irlandzkich festiwali - "Cork Folk Festival" oraz w słynnym "Fox`s Pubie" czy też w "St`Anns Church" w Dublinie. Koncerty Carrantuohill odbywały się również w Galway oraz malowniczym zamku w Kinnitty. W Irlandii powstawały też liczne teledyski zespołu.

W 1998 roku CARRANTUOHILL koncertował w USA na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza tworząc muzyczną oprawę Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego w Claremont McKenna College w Kalifornii.

CARRANTUOHILL zrealizował dotąd ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą. Ważniejsze z nich to:
· Teatr Wielki - Warszawa (2000) - Koncert Wielkanocny
· Sala Kongresowa - Warszawa (2003)- koncert promujący płytę "INIS"
· Studio radiowe PR3 im. Agnieszki Osieckiej - Warszawa (2000 i 2003) - koncerty "live"
· Moscow Tour - (1994) - trasa po moskiewskich pubach z marką Guinness
· St.Patrick Week in Germany - (1994) - trasa koncertowa z irlandzkim muzykiem Bobem Balesem
· Rose of Tralee - Hannover (1994)
· Halloween Tour in Germany - (1994)
· Piknik Country - Mrągowo (1992 i 1994)

Osobny rozdział w karierze grupy stanowią koncerty na scenie "Przystanku Woodstock", z którym zespół jest związany od jego pierwszej edycji, a od 2002 roku występuje dodatkowo w roli współorganizatora Folkowej Sceny tego największego w Europie festiwalu.
Grupa otrzymała z rąk Jurka Owsiaka prestiżową nagrodę Złotego Bączka za najlepsze "kręcenie publicznością" podczas Przystanku Woodstock w 1998 roku.
Jako jedyna dotąd formacja folkowa CARRANTUOHILL miał zaszczyt reprezentować Polskę również na festiwalu Euro Woodstock w Budapeszcie (1995).

CARRANTUOHILL ma na swym koncie wiele wspólnych występów z uznanymi artystami. W 1997 roku odbył trasę koncertową ze szkocką grupą The Battlefield Band. Zespół występował również z Maire Breatnach, Sands Family, Deaf Shepheard, Geraldine McGowan & Friends oraz Midnigth Court organizując wspólne z nimi koncerty w Polsce. Na tej samej scenie zespół spotkał się również z wirtuozem irlandzkich ullieann pipes Liam`em O`Flynn`em oraz czołowym gitarzystą Arty McGlyn`em podczas prestiżowego Spotkania Poetów w Krakowie. Z legendarnym Jackie Daly`m CARRANTUOHILL spotkał się w irlandzkim Cork.
Wielkim Gościem zespołu był również Midge URE (ex Ultravox), który uświetnił koncert promujący płytę INIS w warszawskiej Sali Kongresowej.

Polscy artyści, z którymi CARRANTUOHILL współpracował przy ostatniej płycie to: Anna Maria JOPEK, Anita LIPNICKA, FIOLKA Najdenowicz, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Kuba BADACH oraz Robert KASPRZYCKI.

Seamus Heaney - irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. - po kilku spotkaniach z zespołem, stwierdził: "...nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej."

CARRANTUOHILL - http://www.carrantuohill.art.pl class=dodaj>http://www.carrantuohill.art.pl

Rozwiązanie konkursu: Podwójne zaproszenie na koncert Carrantuohill wygrywa p. Justyna (bluestine@wp.pl) - gratulujemy.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.