pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lutego 2013
  • wyświetleń: 5248

Nowe przedszkole w Gilowicach

4 lutego uruchomiona została nowa Filia Gminnego Przedszkola Publicznego "Bajka" we Frydku. Oddział zamiejscowy przedszkola mieści się w Domu Socjalnym w Gilowicach przy ul. Korfantego 70.

Powstanie nowego przedszkola stało się możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym z projektu "Moje przedszkole" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Łączna kwota projektu to 1.055.995,89 zł - z czego środki finansowe w wysokości 158.399,38 zł pochodzą z budżetu Gminy Miedźna.

Nowe przedszkole w Gilowicach - 4.02.2013 · fot. UG Miedźna


Pomieszczenia nowego przedszkola zostały przysposobione dzięki wykonanemu remontowi, który obejmował m.in. rozbiórkę sceny i filarów, adaptację kuchni na umywalnię i ubikacje dla dzieci, wymianę oświetlenia, położenie wykładziny podłogowej oraz malowanie ścian. Sale wyposażono również w meble, zabawki posiadające odpowiednie atesty, pomoce dydaktyczne. Zakupiono także urządzenie do kuchni w celu wyparzania naczyń.

W ramach projektu zaplanowano zajęcia wychowania przedszkolnego zgodnie z podstawą programową, zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy. Dodatkowo zatrudniono nauczycielkę, która będzie komunikować się z dziećmi w języku angielskim. Jest to nowatorski system nauki języka obcego, który w sposób naturalny podchodzi do edukacji, co rozwinie zdolność w obszarze komunikacji, myślenia i poznawania własnej kultury.

Do przedszkola uczęszcza 32 dzieci, a ich rodzice nie ponoszą opłat za pobyt dziecka w przedszkolu, jedynie za wyżywienie zgodnie z obowiązującymi stawkami w Gminnym Przedszkolu "Bajka" we Frydku.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 -17.00.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.