• 23 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2337

LS: Elgór+Hansen wygrywa

Rozgrywki Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice weszły w fazę spotkań rewanżowych rundy zasadniczej. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Elgór+Hansen, lider, ograł 3:1 Golden Boys, wicelidera tabeli.

LS 8. kolejka
POSiR Team zrewanżował się ekipie Brzeszcze Team za porażkę w pierwszym spotkaniu. · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój

W pierwszym spotkaniu 8. kolejki zagrały ze sobą dwie pszczyńskie ekipy: Sokół i Żubry. Sympatycy przeżywający ciężki okres Sokoła liczyli, że złą passę uda się przełamać w meczu z najmłodszym zespołem ligi. Wygrana w pierwszym secie dała nadzieję, że tak się stanie. Kolejne trzy części meczu należały jednak do Pszczyńskich Żubrów, którzy dzięki tej wygranej wciąż pozostają w walce o "czwórkę" dającą prawo startu w play-off'ie.

Sokół Pszczyna - Pszczyńskie Żubry 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 14:25)

Rachunki do wyrównania mieli siatkarze POSiR Team w spotkaniu z Brzeszczami. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami pszczynianie prowadzili już 2:0, a mimo to przegrali 2:3. Rewanż udał się im w 100%. POSiR Team wygrał 3:0 i pewnie zajmuje 4. miejsce.

POSiR Team Pszczyna - Brzeszcze Team 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)

Meczem kolejki był jednak pojedynek lidera (Elgór+Hansen) z wiceliderem tabeli (Golden Boys). Od początku na parkiecie goczałkowickiej hali lepiej radziła sobie drużyna Rafała Krasińskiego. To zaowocowało wygraną w pierwszym i drugim secie. W trzecim nastąpiła zmiana ról. Tym razem gra toczyła się pod dyktando "Złotych chłopców", którzy ostatecznie zwyciężyli 25:19. To jednak Elgór+Hansen postawił "kropkę nad i" w czwartym secie. Na drużynę z Zagłębia w tym sezonie nikt jeszcze nie znalazł sposobu.

Elgór-Hansen Milowice - Golden Boys Czechowice-Dziedzice 3:1 (25:20, 25:23, 19:25, 25:20)

Na pierwsze zwycięstwo w Lidze Siatkówki czekają z kolei siatkarze New Vision Strumień. Oczekiwania muszą przenieść przynajmniej do 9. kolejki, bo w 8. ulegli 0:3 KM&BM. Zwycięstwo pszczynian ani przez moment nie podlegało dyskusji. Czy zatem runda rewanżowa będzie w ich wykonaniu lepsza niż pierwsza część sezonu?

KM&BM Pszczyna - New Vision Strumień 3:0 (25:9, 25:21, 25:16).

9. kolejka spotkań Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zostanie rozegrana 3 lutego według harmonogramu podanego poniżej.

9. kolejka LS, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 3 lutego

15.00 Brzeszcze Team - Pszczyńskie Żubry
16.30 New Vision Strumień - Golden Boys Czechowice-Dziedzice
18.30 Elgór+Hansen Milowice - POSiR Team Pszczyna
20.00 Sokół Pszczyna - KM&BM Pszczyna.

LS: Elgór+Hansen wygrywa na szczycie - 19.01.2013 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój