pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2012
  • wyświetleń: 8412

Powstanie pomnik Jana Pawła II?

Być może w niedługim czasie w Pszczynie powstanie pomnik jedynego Polaka, który piastował funkcję głowy kościoła katolickiego.

Papież Jan Paweł II
Być może w Pszczynie powstanie pomnik Jana Pawła II.


W projekcie budżetu gminy Pszczyna na rok 2013 znajduje się 15 tysięcy złotych, które mają być wydane na projekt pomnika Jana Pawła II. Z wnioskiem o wykreślenie tego punktu z budżetu gminy zgłosił się radny Jacek Kubis.

- Wnioskuje, aby pieniądze, które mają zostać przeznaczone na projekt pomnika Jana Pawłą II przenieść na stypendia dla młodzieży szkolnej - mówił Jacek Kubis. - Jan Paweł II za życia mówił, żeby nie stawiać mu pomników. Takie postępowanie jest niezgodne z jego naukami - dodawał radny z Czarkowa.

W odpowiedzi na wniosek Jacka Kubisa swoje zdanie wyraził Józef Ryguła, który był głównym pomysłodawcą nazwania ronda u zbiegu ulic Bielskiej, Henryka Brodatego i ks. biskupa H. Bednorza imieniem papieża Polaka.

- Za piętnaście tysięcy nie postawi się żadnego pomnika, a rondo, które nosi imię Jana Pawła II, przypomina aktualnie pastwisko - grzmiał radny Józef Ryguła.

Ostatecznie wniosek Jacka Kubisa nie przeszedł. Za jego przyjęciem głosowało dziesięciu radnych.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.