pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2012
  • wyświetleń: 1181

Pawłowice: warsztaty dla uczniów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

W dniach 13 i 16 listopada wśród uczniów szkoły średniej przeprowadzone były warsztaty skupiające się wokół zagadnień związanych z rozwijaniem poczucia odpowiedzialności za własne życie.

Pawłowice: warsztaty dla młodzieży
Warsztaty dla młodzieży · fot. UG Pawłowice


Celem głównym Programu profilaktyczno-rozwijającego było podejmowanie działań chroniących młodzież przed zakłóceniami rozwoju i interwencja w sytuacjach pojawiających się zagrożeń szczególnie związanych z używaniem hazardu, alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych.

Program obejmował 8 godzin warsztatów realizowanych w 8 klasach po 1 godzinie warsztatowej. W trakcie zajęć poruszane były tematy dotyczące faz uzależnienia, budowania poczucia własnej wartości, twórczego rozwiązywania problemów, rozwinięcie samoświadomości młodzieży w sferze poczucia odpowiedzialności za własne życie, funkcjonowanie społeczne, uzmysłowienie sposobów i możliwości radzenia sobie z tymi problemami.

Zajęcia realizował NSZOZ Calm - Med z Pniówka, warsztaty prowadziła doświadczona specjalistka terapii uzależnień pani Agnieszka Reszka.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj