pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1869

Policjanci w pawłowickim ODK

Przez dwa dni, policjanci z pszczyńskiej komendy wraz z przedstawicielem katowickiego WORD-u gościli w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach.

Policjanci w pawłowickim ODK
Policjanci w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach · fot. Policja


Na zaproszenie tamtejszej dyrekcji przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych gminy Pawłowice. Składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Organizatorzy zadbali o uatrakcyjnienie jednych i drugich zajęć. Dzieci z pewnością nie mogły się nudzić, ponieważ całość została poprowadzona w formie zabawy.

Uczniowie rysowali, śpiewali oraz tańczyli. Nie małą frajdą było wspólne pozowanie do wspólnego zdjęcia z policjantami. Głównym zadaniem zajęć praktycznych, które zostało przeprowadzone w pobliskim, specjalnie wybudowanym do tych celów, miasteczku ruchu drogowego, było przypomnienie najmłodszym bezpiecznych zasad poruszania się na drodze, omówionych wcześniej w salce domu kultury.

Dodatkowo, na koniec zabawy, policjant przeprowadził dla dzieci mini- egzamin z bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i ze znajomości znaków drogowych dotyczących pieszych. Jak zwykle, policyjny pluszak, swoją obecnością, wniósł wiele radości, a dodatkowe atrakcje w formie pamiątek ucieszyły wszystkie, przybyłe na spotkanie, dzieci.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.