pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 maja 2012
  • 23 maja 2012
  • wyświetleń: 6430

Nowe utrudnienia na DK 1

Budowa węzła obwodnicy Pszczyny przebiega zgodnie z harmonogramem - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Kierowcy muszą się jednak przygotować na nowe utrudnienia. Przez dwie noce, z 22 na 23 maja i z 23 na 24 maja ekipy budowlane prowadzić będą prace w pasie zieleni rozdzielających jezdnie DK 1.

DK-1, obwodnica, budowa, droga
Trwa budowa węzła, który połączy DK-1 z północną obwodnicą Pszczyny. · fot. ZDW Katowice


W związku z zaplanowanymi robotami na pasie zieleni podczas dwóch nocy, między godzinami 21.00 a 5.00 zamknięty zostanie, na długości około 50 m, prawy pas lewej jezdni (patrząc od Katowic w kierunku Bielska-Białej). Ruch odbywać się będzie wahadłowo i sterować nim będą odpowiednio przeszkoleni pracownicy firmy budującej węzeł.

Zamknięcie pasa ruchu konieczne jest, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom drogi. W pasie zieleni wbijane będą w grunt elementy stalowe, które utworzą tzw. "ściankę szczelną". ZDW prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przypomnijmy, że na długości 1138 m jezdnia, którą odbywa się ruch z Katowic do Bielska-Białej, jest od miesiąca zamknięta.

new / pless.pl, źródło: ZDW Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.