pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2984

Konkurs przyrodniczy dla szkół

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

"Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?" - z takim tematem konkursu przyrodniczego zmierzyli się uczniowie klas II i III z 6 szkół podstawowych gminy Pszczyna.

Konkurs odbył się 18 kwietnia w "Żubrowisku" w Jankowicach, a zorganizowany został przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach i Nadleśnictwo Kobiór. Nadleśnictwo oprócz najlepszego miejsca dla przeprowadzenia tego konkursu zadbało również o nagrody dla wszystkich uczestników.

Konkurs przyrodniczy dla szkół - 18.04.2012 · fot. A. Gregorczyk, K. Pławecka


Żubrowisko odwiedziły drużyny z: SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 15 z Jankowic, SP nr 7 z Ćwiklic, SP nr 9 z Łąki, ZSP Studzienice oraz SP ze Studzionki. Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zdaniami. Wiedzę trzeba było mieć niemałą. Były pytania o warstwy lasu, należało prawidłowo nazwać drzewa i dobrać do nich liście i owoce.

Uczniowie musieli wykazać się również znajomością odgłosów niektórych leśnych zwierząt oraz śladów jakie pozostawiają na ziemi lub śniegu.

Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za przybycie, a pracownikom Nadleśnictwa Kobiór za wspaniałe przyjęcie i pomoc w organizacji konkursu.

A. Gregorczyk, Katarzyna Pławecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj