pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 lutego 2012
  • wyświetleń: 6589

Dotarli do stacji na jeziorze

W minionym tygodniu pracownikom firmy Ecoclima po raz pierwszy zimą udało się dotrzeć do stacji meteo zlokalizowanej na Jeziorze Goczałkowickim na bunkrze.

Podobną próbę podjęto rok temu, jednak wówczas pod jednym z ratowników PSP asekurujących załamał się lód. Tym razem wyprawa zakończyła się sukcesem.

Na miejscu sprawdzono wszystkie podzespoły stacji meteo oraz wymieniono akumulator zasilający stację oraz modem GPRS. Dodatkowo zainstalowano czujnik promieniowania słonecznego.

Stacja meteorologiczna na Jeziorze Goczałkowickim - 02.2012 · fot. Karol Świerkot Dz.Zachodni


Stacja jest ważnym elementem projektu ZIZOZap oraz dostarcza niezmiernie ciekawych pomiarów meteorologicznych. Jest jedynym tego typu obiektem w kraju.

Zintegrowany system wspomagający zarządzaniem i ochroną zbiornika zaporowego (ZiZOZap) to strategiczny projekt badawczy prowadzony na Zbiorniku Goczałkowickim.Jego celem jest rozwiązanie problemu obniżania się potencjału ekologicznego i funkcjonalnego zbiorników zaporowych w wyniku ich starzenia się i presji wynikających z zagospodarowania przestrzennego obszaru zlewni.

Wymiernymi korzyściami realizacji projektu będą poprawa zasobów zbiornika jako źródła wody picia dla Śląska; udoskonalenie ochrony przed skutkami powodzi i suszy oraz zachowanie stałego minimalnego odpływu wód ze zbiornika w warunkach suszy; ochrona wartości przyrodniczych i gospodarki rybackiej zbiornika.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.