pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2011
  • wyświetleń: 6496

Będzie boisko w Wiśle Małej

W Wiśle Małej na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 powstanie boisko sportowe. Burmistrz Dariusz Skrobol zdecydował o dołożeniu na ten cel z rezerwy ogólnej 20 tys. złotych.

boisko, wisła mała
W Wiśle Małej powstanie boisko. · fot. UM Pszczyna


O budowie boiska z prawdziwego zdarzenia mówiło się od dawna. Władzę klubu LKS Wisła Mała, Rada Sołecka, radni oraz władze miejskie spotkały się w terenie, żeby omówić możliwości finansowania obiektu sportowego.

- Możemy na budowę boiska przeznaczyć 20 tys. złotych. To bardzo dużo jak na rok budżetowy - zapewniał burmistrz, który zadeklarował pomoc.

Pieniądze z gminnej kasy pokryją roboty związane z przygotowaniem terenu. W miejscu, gdzie powstanie boisko, wykonano drenaż terenu. Pozwoli to na zniwelowanie problemów związanych z nadmiarem wody. Władze klubu wzięły na siebie także ciężar prowadzenia ostatniego etapu prac, czyli roboty ziemne i sianie trawy. Jeżeli uda się szybko wykonać prace przygotowawcze, za rok o tej porze na boisku pojawią się pierwsi piłkarze.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.