pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2011
  • 10 czerwca 2011
  • wyświetleń: 7353

Będzie projekt przebudowy dworca

Do końca roku powinien być gotowy projekt przebudowy pszczyńskiego dworca kolejowego i placu przydworcowego. Dokumentację sporządzi Biuro Obsługi Inwestycji Krzysztof Niemyski. PKP S.A. zapłaci za projekt ponad 100 tys. złotych.

Dworzec - wstyd dla Pszczyny i PKP


Remont obejmie przede wszystkim główny budynek dworca. Wymienione mają zostać instalacje, oświetlenie i stolarka okienna. W samym obiekcie zwiększona zostanie powierzchnia publiczna, powstaną ogólnodostępne toalety. Remont nie ominie klatek schodowych, hallu, poczekalni, piwnic, strychu i ciągów komunikacyjnych. Zmieni się elewacja obiektu, która będzie po przebudowie podświetlana w godzinach wieczornych i nocnych.

Przebudowany dworzec będzie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych i pomieszczeń dla opiekuna z dzieckiem. Dzięki planowanemu monitoringowi będziemy mogli się tu poczuć również bezpieczniej.

W opracowanej dokumentacji znajdzie się projekt odnowienia wiaty przy peronie nr 1, która przylega bezpośrednio do budynku dworca kolejowego.

W planach jest również przebudowa najbliższego otoczenia obiektu, w tym zaniedbanego placu przydworcowego. Przed budynkiem dworca, na obecnym parkingu, wymieniona zostanie nawierzchnia i chodniki. Zniknąć mają bariery architektoniczne.

Wprowadzona zostanie nowa organizacja miejsc postoju dla samochodów osobowych, która ma pozwolić na wyodrębnienie miejsc dla osób niepełnosprawnych. Liczba miejsc, w których będziemy mogli zostawić pojazd na czas podróży, zwiększy się także dzięki zburzeniu budynku WC. Teren ten, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie torów, zostanie przeznaczony na nowy parking.

Podczas remontu z utrudnieniami muszą liczyć się podróżni. Na czas przebudowy dworca kasy biletowe zostaną przeniesione do specjalnych kontenerów.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.