pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2011
  • 16 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 9707

Remont stajni książęcych - wideo!

Trwają prace remontowe w obiektach stajni książęcych w Pszczynie. Po rewitalizacji budynek będzie służył mieszkańcom i turystom jako część Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Będą się tu również odbywały konferencje, wystawy, pokazy filmowe i koncerty. Z kamerą sprawdziliśmy na jakim etapie obecnie są prace.Remont pszczyńskich stajni rozpoczął się rok temu w kwietniu. Zakończyć powinien się w grudniu. Ekipy budowlane starają się przywrócić dawną świetność budynków. Koszt inwestycji pochłonie prawie 12 mln złotych, z czego 9,5 mln stanowi wsparcie udzielone przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Jak wyjaśnia inżynier budowy, z pracami udało się ruszyć w porę, ponieważ niewiele brakowało, a zawaliłaby się część mieszkalna. Roboty budowlane rozpoczęły się od robót wyburzeniowych. Dla budowlańców zaskoczeniem były ściany ryglowe wyłaniające się spod warstwy starych tynków, które na etapie obecnych prac zmieniły zastosowanie technologii.

W następnej kolejności rozpoczęły się prace związane z wymianą pokrycia dachowego oraz prace izolacyjne. Latem ubiegłego roku wyczyszczono cegły, uzupełniono fugi oraz zastosowano środki przeciwgrzybiczne, które będą stanowiły zabezpieczenie odnowionej elewacji.

Po zakończeniu prac obiekty stajni, powozowni i garaży książęcych , nie tylko powiększą zasoby muzealne. Znajdą się również miejsca do prowadzenia lekcji muzealnych, koncertów, pokazów filmowych, jak i konferencji.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.