pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2011
  • wyświetleń: 4764

Złomiarze kradli z placu budowy

Policjanci z komendy w Pszczynie wpadli na trop sprawców kradzież metalowych przedmiotów z terenu placu budowy. Dwóch podejrzanych w wieku 40 i 48 lat usłyszało już zarzuty za włamanie i kradzież. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Jak ustalili śledczy 40-latek z Goczałkowic Zdroju i 48-letni mieszkaniec Katowic, przebywający w ostatnim czasie na terenie Łąki, ukradli z placu budowy w Ćwiklicach siatkę ogrodzeniową, którą wycięli z przęseł, metalową wannę i metalowy stół, po który weszli do domu w budowie.

Zdarzenie miało miejsce w nocy, z 25 na 26 marca. Metalowy łup złodzieje sprzedali na skupie złomu. Wszystkie rzeczy już odzyskano i zwrócono właścicielowi.

Obaj mężczyźni są znani policji. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży i włamania do budynku. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast włamanie zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.