pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2011
  • 6 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3945

Poznaj gimnazjum w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

Za nami:

W dniu 6 kwietnia o godzinie 17.00 w goczałkowickim Gimnazjum odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2011/2012. Spotkanie zorganizowano dla rodziców uczniów klas szóstych.

Do 20 kwietnia 2011r szóstoklasiści muszą złożyć karty zgłoszenia do gimnazjum.

- Nadchodzący rok szkolny, będzie trzecim w gimnazjum etapem, nowej reformy programowej systemu oświaty - informuje Dyrektor Szkoły Beata Smolarek. - Cieszymy się, że przyniosła ona rozwiązania, które od wielu lat są realizowane z powodzeniem w naszej szkole. Dotyczy to między innymi obowiązkowej nauki dwóch języków obcych, na różnych poziomach w zależności od możliwości uczniów, rozszerzonego programu matematyki dla zainteresowanych, profilu sportowego dla aktywnych, rozwiniętego doradztwa zawodowego, w tym organizowanie od 9 lat Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych, szerokiej pomocy pedagogicznej popartej mediacją i bardzo dobrej współpracy z rodzicami,m.in. poprzez prowadzoną i sprawdzoną od lat formę comiesięcznych konsultacji w każdy pierwszy wtorek miesiąca od 17.30 do 18.30.

Nowością w gimnazjum dla dzieci będzie inna forma realizacji wychowania fizycznego. Z obowiązujących do tej pory 4 godzin, 2 będą realizowane w systemie podstawy programowej z wf, pozostałe 2 godziny będą mogły przeznaczyć na obowiązkowy fakultet wybranych zajęć sportowych. Z przeprowadzanych przez wiele lat ankiet szkoła wie, że największym zainteresowaniem cieszą się gry zespołowe, taniec sportowy i rekreacja w wodzie.

Ponadto uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w ramach fakultetów artystycznych i technicznych, wybierając tematykę z proponowanej oferty szkoły.

new / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj