pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2011
  • 23 marca 2011
  • wyświetleń: 8183

Powiatowy Dzień Frankofonii

Za nami:

We wtorek 22 marca w Pszczynie odbył się Powiatowy Dzień Frankofonii. Do Publicznego Gimnazjum nr 1 przyjechali uczniowie pięciu szkół z regionu, żeby wziąć udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Najważniejsza była oczywiście znajomość języka francuskiego oraz kultury i zwyczajów państw posługujących się tym językiem. Patronat nad imprezą objął burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Każdego roku 20 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, u nas impreza odbyła się po raz piąty. Na zaproszenie organizatorów pojawili się m.in. Zenon Kowal - Delegat Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii, Daniel Menschaert - Ambasador Belgii w Maroku, Axel Louvrier, lektor Klas Frankofońskich.

Powiatowy Dzień Frankofonii · fot. (lapp), Angelika / klub pless.pl


"Co roku jedna ze szkół jest organizatorem imprezy. Dzięki takim przedsięwzięciom język francuski jest coraz bardziej popularny" - powiedziała Maria Koczy, która wraz z Elżbietą Boryczką odpowiadała za organizację imprezy.

Zaangażowanie w przygotowanie zadań świadczyło o tym, że uczniowie sprawę potraktowali niezwykle poważnie. Wśród licznych, oryginalnych konkurencji niezwykle widowiskowy był konkurs stroju arabskiego oraz tańca, a także część poświęcona występom kabaretowym.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.