pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2011
  • wyświetleń: 4128

Żubr z Białowieży w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Do Pokazowej Zagrody Żubrów w parku pszczyńskim przyjechał kolejny żubr. Tym razem jednak nie dołączył do stada przebywającego w zagrodzie, ale trafił jako eksponat na wystawę „Gdzie zalega gruby zwierz”, którą urządzono w głównym budynku.

Żubr z Białowieży w Pszczynie


Żubr z Białowieży w Pszczynie


Skórę 19-letniej krowy o numerze rodowodowym 7384 przywieziono w grudniu ubiegłego roku z Parku Narodowego w Białowieży. Preparat naturalnych rozmiarów z dużą dbałością o detale wykonał Bogdan Kieś z Przyszowic. Autor m.in. ekspozycji w Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa w warszawskich Łazienkach, Muzeum Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych czy też Muzeum Przyrodniczym w Krakowie. Podobny okaz żubra można zobaczyć tylko w pszczyńskim muzeum.

Eksponat trafił do zagrody w ramach projektu doposażenia Ośrodka Edukacji Ekologicznej w pomoce dydaktyczne realizowanego przez Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wcześniej zbiory ośrodka wzbogaciły się o eksponaty roślinne i zwierzęce oraz multimedia, m.in. system sterowania światłem i dźwiękiem.

W sali wystawowej można również zobaczyć okazy innych gatunków zwierząt, m.in.: łanię i byka jelenia, sarny oraz dziki, a z pomocą tablic edukacyjnych zapoznać się z biologią żubra i dzika.

W planach jest zakup eksponatu żubra – byka, który, podobnie jak wszystkie pozostałe, posłuży celom edukacyjnym. Jednocześnie trwają przygotowania do otwarcia w zagrodzie we wrześniu wystawy czasowej „Zwierzęta gór”.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Pokazowej Zagrody Żubrów codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 17.00. Stałe pory karmienia żubrów to: 9.00, 11.00, 13.00, 15.00.

new / pless.pl, źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj