pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lutego 2011
  • wyświetleń: 990

Ekologia im nie obca

Ekologia im nie obca


Na ten dzień w roku przedszkolaki w gminie czekają, przygotowują się do niego przez cały okres edukacyjno - wychowawczy. Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie wspólnie z Gminnym Przedszkolem Publicznym w Miedźnej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miedźnej z/s w Woli  już po raz piąty zorganizowały i zaprosiły na doroczny ekologiczny doroczny konkurs   8 lutego w Domu Socjalnym w Grzawie zjawiło się ponad 80 wychowanków z przedszkoli w Woli, Górze, Frydka i Miedźnej gotowych na wspólne zmagania i dobrą zabawę.

Konkurencji było wiele, a dzieci wykazywały w nich niespożyta energię. Na scenie pojawiały się przeróżne postacie bajkowe: Kaczka Dziwaczka, Kubuś Puchatek, Plastuś, Owieczka, Kotek i Szpak Mądrak. W tej scenerii łatwiej przychodziło im wykazać się przyrodniczą wiedzę. Kolorowe baloniki  pękały z hukiem pod wpływem drewnianych szpikulcy, ujawniając różne zwierzątka, pod którymi kryły się zagadki. Jak zauważyli obserwatorzy tego spotkania dzieci były świetnie przygotowane do rozwiązywania zadań.

Po wysiłku umysłowym pięciolatki „odpoczywały” biorąc udział w ćwiczeniach gimnastycznych. Z zapałem i energią tupały nóżkami, klaskały, skakały, a przy tym śpiewały. Ich entuzjazm udzielił się także jurorkom i zaproszonym gościom, którzy ochoczo przyłączyli się do wspólnej zabawy.

Równie sprawnie i szybko dzieci posprzątały las, w którym ktoś bardzo niegrzeczny porozrzucał papierki, szklane butelki i plastikowe pojemniki. Zebrane śmieci umieściły w odpowiednich koszach (zielony, żółtym i niebieskim). Skocznie i z emocjami przebiegała kolejna konkurencja – dzieci pomogły  pingwinkom zanieść  po trzy jaja do gniazda. W kolejnym zadaniu utworzyli ze śmieci plastikowych butelek, kartoników, kubeczków po jogurtach – stwora, ekoluda, a przedstawiciele wszystkich drużyn z pomocą opiekunów, rodziców i dyrektorów wspólnie zbudowali ekologicznego ludzika, którego nazwano „Śmiecio”. Na koniec było coś dla ducha, czyli krótkie scenki teatralne, których podstawą były wiersze poetki dziecięcej Agnieszki Frączek.

Wysiłek i zabawa uczestników zostały docenione oraz odpowiednio  nagrodzone. Przedszkolne drużyny otrzymały piękne medale, dyplomy, książeczki oraz maskotki. Kibice, którzy w tym roku czynnie włączali się w konkurencje, w nagrodę otrzymali pluszowe maskotki. Praca nauczycieli została  uhonorowana bogatymi zestawami pomocy edukacyjnych i zabawek dla dzieci oraz książkami i dyplomami. Dodatkowym bonusem były kosze do segregacji śmieci.

M.R.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.