pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lipca 2010
  • wyświetleń: 4548

Bezpieczniej na kopalniach?

Odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego strategicznego projektu badawczego "Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach" . Zadaniem tego gremium jest przygotowanie oferty do wyłonienia wykonawcy projektu.

kopalnia krupiński suszec
KWK Krupiński w Suszcu, fot. Jacek Kozyra · fot. Jacek Kozyra


Komitet sterujący został powołany 4 lipca. Będzie pracował w ośmioosobowym składzie. Na pierwszym posiedzeniu przewodniczącym Komitetu Sterującego wybrano szefa WUG, Piotra Litwę. "- Efekty pracy naukowców do praktyki górniczej wchodzą powoli. Komitet Sterujący został powołany po to, by wprowadzanie nowatorskich rozwiązań przebiegało w jak najkrótszym czasie" - mówił po spotkaniu Piotr Litwa. Komitet ma w pierwszej kolejności wyodrębnić największe zagrożenia naturalne na śląskich kopalniach, zająć się zasadami projektowania - między innymi rozcinki złoża czy likwidacji wyrobisk a także zagrożeniem metanowym i pożarowym pod ziemią.

new / pless.pl, źródło: Radio Express

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.