pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 10466

Pszczyna - krajobraz po remontach

Sterta gruzu z wyciętym asfaltem leży bodaj już od miesiąca w tym miejcu i nikt nie kwapi się tego usunąć - pisze do nas Łukasz. Takie obrazki pozostały po remontach na ulicy Kopernika, ale nie tylko tam.

Pszczyna - krajobraz po remontach
Ulica Kopernika
fot. Łukasz


- Już nie mogłem się oprzeć temu, jak drogowcy dbają o czystośc po wykonaniu swoich prac - napisał. - A że dzieci mają bujną fantazję czasem się zdarzy że jakaś część tego wyrobiska ląduje na drodze - dodaje. To stwarza zagrożenie również dla przechodniów.

Niemniejszą przeszkodą dla pieszych jest niezabezpieczona głęboka dziura w chodniku. Niedawno położono w tym miejscu kostkę betonową.

- Niestety firma, która prowadzi modernizację wodociągów do budynków najwidoczniej wykopała za dużo i po obfitych opadach deszczu chodnik się zapadł - informuje Łukasz.

Chodnik w tym stanie, jak pisze Łukasz, jest już kilka tygodni, jednak nikt zdaje się tego problemu nie dostrzegać, zwłaszcza, by dokonać odpowiednich prac.

Pszczyna - krajobraz po remontach · fot. Łukasz


Z innym problemem muszą sobie poradzić mieszkańcy osiedli. W trakcie wymiany sieci wodociągowej przy wielu posesjach rozbierano kostkę i krawężniki. Niestety, pomimo zakończenia prac przed kilkoma tygodniami w tych miejscach, wciąż zalegają one w stertach na trawnikach, nierzadko oparte o prywatny płot.

To oczywiście tylko część zastrzeżeń, jakie zgłaszają mieszkańcy. Są też miejsca, gdzie prace nie niosą ze sobą widocznych strat.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.