pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 marca 2008
  • wyświetleń: 11261

Budowa tunelu... w czwartym kwartale

17 marca uprawomocni się decyzja wojewody dotycząca lokalizacji przejścia pod torami linii kolejowej Katowice – Bielsko-Biała ciągu drogi wojewódzkiej 933 w Pszczynie. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, przewiduje rozpoczęcie robót budowlanych przejścia pod torami kolejowymi w czwartym kwartale 2008 roku.

''Decyzja'' niezbędna dla budowy tunelu
Historia wiaduktu tymczasowego zdaje się nie kończyć.


Już w grudniu 2006 r. rozstrzygnięto przetarg nieograniczony i podpisano umowę na projekt rozbiórki oraz rozbiórkę istniejącego tymczasowego wiaduktu drogowego i kładki dla pieszych. Projekt obejmuje również zaprojektowanie przejścia dla pieszych w poziomie szyn na czas budowy wiaduktu. Wykonawcą projektu rozbiórki, samej rozbiórki oraz projektu przejścia dla pieszych w poziomie szyn kolejowych jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB – Podbeskidzie Sp. z o.o. ul. Górny Bór w Skoczowie.

Dokumentacja projektowa została wykonana i oczekuje na realizację. Wiadukt oraz kładka tymczasowa dla pieszych zostaną rozebrane po wyborze wykonawcy na budowę przejścia pod torami kolejowymi. Harmonogram tych robót przygotuje wykonawca wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie dokumentacji technicznej.

Celem utrzymania przejezdności ulicy Bielskiej do czasu rozpoczęcia budowy przejścia pod torami PKP Zarząd Dróg Wojewódzkich dokonuje codziennego przeglądu wiaduktu tymczasowego. Raz w miesiącu wiadukt podlega ocenie stanu technicznego, która jest podstawą do podjęcia decyzji o dopuszczeniu go do ruchu po spełnieniu warunków zapewniających bezpieczeństwo konstrukcji i użytkowania.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.