pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 stycznia 2008
  • wyświetleń: 4733

Natura 2000 niekorzystna dla Pszczyny

Radni pszczyńscy przygotowali uchwałę, w której zobowiązują burmistrza do wystąpienia do Wojewody Śląskiego o zmianę niekorzystnych zapisów dotyczących projektu planu ochrony dla „Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 – Dolina Górnej Wisły".

Natura 2000 niekorzystna dla Pszczyny
Jezioro Goczałkowickie
fot. Jacek Kozyra


Problem dotyczy Jeziora Goczałkowickiego, które znajduje się w obszarze objętym ochrona. Według radnych zapisy zawarte w projekcie są niekorzystne i uniemożliwią turystyczne zagospodarowanie zbiornika, rozwój mieszkalnictwa jednorodzinnego oraz ograniczają rolnicze wykorzystanie gruntów.

Gmina chce postawić na rozwój turystyki właśnie w tym obszarze, a co za tym idzie powstawanie nowych miejsc pracy poza przemysłem, jeżeli jednak obszar ten znajdzie się pod tak ścisłą ochroną, rozwój żeglarstwa i całej bazy turystycznej wokół jeziora będzie niemożliwy.

Jest to istotny problem, ponieważ niekorzystne zapisy mogą skutecznie zablokować rozwój turystyczny całego naszego regionu. Więcej informacji na ten temat na stronie www.eklogia.pna.pl target=_blank class=dodaj>www.ekologia.pna.pl.

mike / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.