pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2003
  • wyświetleń: 1575

Zanieczyszczenia w Pszczynie

Normy stężeń zanieczyszczeń powietrza w Pszczynie nie są przekroczone. Tak twierdzą naukowcy z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, którzy od półtora roku mierzą zanieczyszczenia, między innymi, na terenie powiatu pszczyńskiego.

Nie oznacza to jednak, że jest tak dobrze, że nie mogłoby być lepiej. Przebiegająca przez Pszczynę dwupasmówka stanowi, szczególnie dla mieszkańców osiedla Daszyńskiego, problem. Stężenie węglowodorów w powietrzu w tym rejonie jest wysokie - mówi Czesław Kliś z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.

Nie lepiej, a prawdopodobnie, gorzej wygląda sytuacja w rejonie krajowej "jedynki" w Kobiórze. Katowicki instytut pomiarów w samym Kobiórze nie przeprowadzał, jednak na podstawie badań prowadzonych z Pszczyny, można przypuszczać, że zanieczyszczenie powietrza tlenkiem i dwutlenkiem azotu w promieniu 300-, 400 metrów od dwupasmówki jest tak duże, że w kobiórskim lesie, tworzy się mikroklimat charakterystyczny dla aglomeracji miejskich.

Naukowcy z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach spotkali się wczoraj (we wotek) w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.


Iza / Mega FM

Na zdjęciu nadajnik systemu OPSIS na dachu budynku Straży Pożarnej - widok na drogę krajową nr 1 w Pszczynie.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.