pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 19 czerwca 2007
  • wyświetleń: 5588

Mecze siatkarskie z Brazylią

Mecze siatkarskie z Brazylią
Wicemistrzowie Europy - Polacy zagrają u nas z Brazylią.


To będą prawdziwe sportowe uczty dla miłośników siatkarskich potyczek. 18 i 20 czerwca w naszym powiecie zostaną rozegrane towarzyskie mecze kontrolne pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Brazylii. Kadeci prowadzeni przez trenera Karola Janaszewskiego zagrają najpierw w Suszcu, a dwa dni później w Goczałkowicach! Oba mecze rozpoczną się o 18.00!

W kwietniu siatkarze z Polski zdobyli srebrny medal Mistrzostw Europy, które były rozgrywane w austriackim Krems. W składzie: Maciej Krzywiecki (kapitan), Jan Król, Fabian Drzyzga, Michał Paniączyk, Mateusz Jasiński, Łukasz Polański, Paweł Zatorski (libero), Przemysław Kasparek, Szymon Piórkowski, Karol Kłos, Matuesz Mika oraz Łukasz Wroński i Łukasz Wiśniewski, ulegli dopiero w finałowym pojedynku Francuzom, do końca meczu walcząc o każdą piłkę. Spotkanie zakończyło się przegraną 2:3, ale siatkarze oraz kadra szkoleniowa i tak nie ukrywała spełnienia sukcesu.

Kto wie czy już wkrótce o wymienionych powyżej nazwiskach nie będziemy pisać częściej, bo jak wiadomo polska siatkówka coraz bardziej się rozwija i znów odnosi globalne sukcesy. Najpierw będzie jednak szansa zobaczyć młodych zawodników na parkietach naszego powiatu.

- Brazylia potwierdziła już swój przyjazd. Liczymy na ciepły doping naszych kibiców. - powiedział nam w rozmowie manager zespołu Bolesław Żukowski.

smm / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.