Sport

  • 23 maja 2024
  • wyświetleń: 820

[ZDJĘCIA] Trening z mistrzynią. Pszczyńskie siatkarki spotkały się ze złotą medalistką Mistrzostw Europy

W połowie maja młode siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna spotkały się z Aleksandrą Jagieło, dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Europy i wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce. Po spotkaniu była świetna zawodniczka poprowadziła wspólny trening.

Trening z mistrzynią. Pszczyńskie siatkarki spotkały się ze złotą medalistką Mistrzostw Europy - 05.2024 · fot. POSiR Pszczyna


Aleksandra Jagieło (znana kibicom również pod panieńskim nazwiskiem Przybysz) rozegrała 286 meczów w reprezentacji Polski, oprócz dwóch złotych i brązowego medalu Mistrzostw Europy ma na koncie 8 tytułów mistrza Polski, 4 Puchary Polski, 3 Superpuchary, Puchar CEV (Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej). Jest wychowanką MOSM Tychy (jako zawodniczka tego klubu zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy kadetek), potem występowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec, BKS Stal Bielsko-Biała, włoskim Rebecchi Rivergaro Piacenza, Muszyniance Muszyna, Chemiku Police, a sportową karierę zakończyła w BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Była znakomita siatkarka od czterech lat jest prezesem BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała - aktualnego zdobywcy Pucharu Polski i trzeciego miejsca w kobiecej TauronLidze. Jest także członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i przewodniczącą Komisji Siatkówki Kobiecej.

Pani Ola przez kilkadziesiąt minut opowiadała o swojej bogatej karierze zawodniczej, odpowiedziała też na liczne pytania młodych siatkarek UKS Centrum. Po wspólnej rozgrzewce i ćwiczeniach na siatce Aleksandra Jagieło z chęcią rozdawała dziewczynom autografy i pozowała do wspólnych zdjęć. Wcześniej natomiast, przeglądając naszą kronikę, mogła przypomnieć sobie wcześniejsze wizyty w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jeszcze jako zawodniczka.

ar / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj