pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 11 listopada 2006
  • wyświetleń: 2485

PALP: Jesień zakończona

PALP: Jesień zakończona
W meczu Starej Wsi z Mieszkiem walki było sporo ale bramki nie padły


W świąteczne przedpołudnie 11 listopada na terenach LKSu Goczałkowice rozegrana została XI i zarazem ostatnia tej jesieni kolejka Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej.

Z zaplanowanych sześciu spotkań odbyło się tylko pięć, gdyż drużyna z Czechowic nie dojechała i tym samym oddała trzy punkty Cadi-Carowi bez walki.

Tak więc ostatnią tegoroczną kolejkę na trawiastych boiskach rozpoczął pojedynek mistrza Imperium z Boschem/Halmax. Niespodzianką pachniało tylko po pierwszych dwudziestu minutach, kiedy był remis. Po zmianie stron swoją wyższość udowodniła drużyna Imperium, pewnie wygrywając.

W meczu drużyn środka tabeli Katon vs. ATS Jakub minimalnie lepsi okazali się gracze z Osiedla Daszyńskiego, którzy przez większą cześć spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Rywalizacja dwóch beniaminków Bananów/Termex z Elwo zapowiadała się całkiem ciekawie. Niestety drużyna z Osiedla Piastów pojawiła się na meczu w skromnym pięcioosobowym składzie i... zagrała bardzo otwartą piłkę co niestety się zemściło, gdyż pukający do ligowej czołówki gracze Elwo zdobyli aż 10 bramek nie tracąc przy tym żadnej!!!

Spotkanie zamykającej ligową tabelę drużyny ZRB z beniaminkiem DeJaVu nie przyniosło wiele emocji. Obie drużyny zagrały poprawnie w obronie i nieskutecznie w ataku, jednak końcowy bezbramkowy rezultat z pewnością nie zadowolił ani jednych ani drugich. Szczególnie mają czego żałować gracze Krawieczka, gdyż trzy punkty pozwoliłyby im opuścić ostatnie miejsce w tabeli a tak przezimują na ostatniej pozycji.

Jesienne zmagania kończyła konfrontacja lidera Mieszka z trzecią Starą Wsią. Zespół z Osiedla Piastów pojawił się jednak na meczu kolejki bez artylerii, gdyż czterej napastnicy zostali wyeliminowani przez kartki i kontuzje.
Stara Wieś miała, zatem nieco ułatwione zadanie. Mimo to w pierwszych dwudziestu minutach bliżsi zdobycia prowadzenia byli gracze Mieszka a konkretnie Damian Gruszka, który raz przestrzelił w sytuacji sam na sam a drugi raz trafił w poprzeczkę pustej już bramki.
Z drugiej zaś strony napastnicy Starej Wsi też nie mieli najwyraźniej najlepszego dnia, gdyż dwukrotnie przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem Mieszka, a raz po ich strzale piłka otarła się o poprzeczkę.
Mecz był wyrównany, dlatego podział punktów wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Stratę dwóch punktów dotychczasowego lidera wykorzystał, zatem Hotel Imperium, który dzięki sobotniej wygranej o punkt wyprzedził drużynę z osiedla Piastów i został Mistrzem Jesieni.
Drugi na półmetku ligi zespół Mieszka może za to jako jedyny poszczycić się mianem niepokonanych.
Trzy punkty Cadi-Caru dały awans tej drużynie na najniższy stopień podium.
Na czwartym miejscu zimę spędzi drużyna Starej Wsi z zaledwie trzema punktami straty do lidera.
Blisko medalowego miejsca jest także znakomicie dysponowany tej jesieni beniaminek Elwo.

Najskuteczniejszym graczem po jesieni jest piłkarz Mieszka – Łukasz Mika zdobywca 16 bramek. O dwa trafienia mniej ma Łukasz Kędzior z Katona, a podium uzupełnia Marek Kotas z ekipy Elwo.

W XI kolejce tylko Katon został ukarany kartką, mimo to z dwoma kartonikami pewnie prowadzi w klasyfikacji Fair Play.

Komplet wynikiów 11 kolejki – 11 listopada 2006

Cadi-Car – Debeciarze XYZ 5-0 w.o.


Bosch/Halmax – Hotel Imperium 1-5 (1-1)
Bramka dla Boscha: Larysz Łukasz
Bramki dla Imperium: Krawczyk Adrian (dwie), Chrapkiewicz Marek, Kubiczek Łukasz, Styrnol Krzyszof

Katon – ATS Jakub 2-3 (0-2)
Bramki dla Katona: Orliński Artur (dwie)
Bramki dla Jakubai: Drzyzga Rafał, Górny Marcin, Paliczka Kamil
Żółta kartka: Pękała Artur (Katon)

Banany/Termex – Elwo 0-10 (0-3)
Bramki dla Elwo: Kotas Marek (trzy), Kościelny Rafał (trzy), Ryś Damian (dwie), Kędzior Leszek (dwie)

ZRB Krawieczek – DeJaVu 0-0

Stara Wieś – Mieszko 0-0

Pauza: Japibud

Andzejek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.