Sport

  • 26 marca 2024
  • wyświetleń: 1247

[ZDJĘCIA] Popłynęli w memoriale im. Krzysztofa Kanika

Po raz 11. na krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju odbył się Memoriał Pływacki im. Krzysztofa Kanika.

11. Memoriał Pływacki im. Krzysztofa Kanika - 03.2024 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Do zawodów zgłoszonych zostało 214 pływaków. W tym gronie znaleźli się reprezentanci placówek oświatowych: SP 1 Goczałkowice-Zdrój i CETiR Goczałkowice-Zdrój, klubów sportowych: UMKS Goczałkowice-Zdrój, MKS Czechowice-Dziedzice, TKKF Szczygłowice, Salmo Żory, Sikret Gliwice oraz szkółek pływackich: Butterfly, MG Sport, Sport Classic, Delfin, Pszczyńskie Centrum Rekreacji. Zdecydowana większość wymienionych korzysta z obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, w tym z krytej pływalni "Goczuś".

Zanim rozpoczęła się rywalizacja nastąpiło oficjalne otwarcie tegorocznej edycji Memoriału, którego dokonała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, która również wspólnie z Tadeuszem Lazarkiem, przewodniczącym Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój wręczała medale najlepszym zawodnikom.

Uczestnicy zmagań rywalizowali na dwóch dystansach: 25 metrów (rocznik 2015 i młodsi) oraz 50 metrów (rocznik 2014 i starsi) w czterech stylach pływackich: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Tradycyjnie przeprowadzono również dwa wyścigi memoriałowe, w którym wystąpili najlepsi pływacy i pływaczki stylu dowolnego. Finał wśród kobiet wygrała Zofia Hoder z MKS-u Czechowice-Dziedzice, zaś finał wśród mężczyzn - goczałkowiczanin i absolwent SP 1 Goczałkowice-Zdrój Jakub Strządała, który podcza imprezy reprezentował Szkółkę Butterfly, w której zaczynał swoją przygodę z pływaniem.

Dla Jakuba zwycięstwo w wyścigach memoriałowych było trzecim podczas XI Memoriału Pływackiego im. Krzysztofa Kanika. Wcześniej Strządała wygrał wyścigi na 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Co ciekawe, Zofia Hoder wygrała wyścig memoriałowy, choć wcześniej w tej samej konkurencji zajęła dopiero 4. miejsce, ale oczywiście z czasem, który ją kwalifikował do finałowej konkurencji.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium podczas XI Memoriału Pływackiego stanęli również: Oliwia Jakutowicz, Lena Mileniczuk, Mateusz Grygier (wszyscy MG Sport), Nadia Herczek (MKS Czechowice-Dziedzice), Filip Leśko, Tomasz Leśko, Maksymilian Szczygieł (Butterfly), Cezary Kołodziejczyk (Sport Classic) oraz Lena Lazar (Delfin Yoursport Group).

Uczestnicy zmagań mieli okazję ścigać się przy zastosowaniu elektronicznego pomiaru czasu, zaś każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy przygotowany przez GOSiR i CETiR. Na najlepszych uczestników zmagań czekały specjalnie przygotowane na tę okazję medale.

Zawody zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju i Szkółkę Butterfly w partnerstwie z Gminą Goczałkowice-Zdrój i CETiR-em. Głównym celem imprezy było upamiętnienie Krzysztofa Kanika, który pełnił funkcję Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój w latach 1998-2011 oraz popularyzacja pływania jako sposobu spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, zawodnikom za udział i dostarczone emocje, trenerom, instruktorom, nauczycielom, opiekunom za zgłoszenie zawodników i wspieranie ich w czasie imprezy, Rodzicom i wszystkim widzom za obecność i doping dla zawodników.

ar / pless.pl

źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.