Reklama

Sport

  • 13 września 2023
  • 21 września 2023
  • wyświetleń: 1381

[ZDJĘCIA] Młode siatkarki sprawdziły swoje umiejętności

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegrany został IV Turniej Siatkówki Młodziczek o Puchar Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny.

IV Turniej Siatkówki Młodziczek o Puchar Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny - 16.09.2023 · fot. POSiR


W rywalizacji wzięło udział sześć zespół młodziczek, a dokładnie młodziczek młodszych, czyli zawodniczek, które w poprzednim sezonie zakończyły swoją rywalizację w minisiatkówce "czwórek" i rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką sześcioosobową. Zmagania były więc świetną okazją na przetestowanie drużyn przed ruszającym 30 września sezonem.

Żeby granie było jeszcze bardziej atrakcyjne, a trenerzy mieli szanse na sprawdzenie różnych zawodniczek i wariantów, turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym". Dzięki temu drużyny zagrały pięć dwusetowych spotkań, czyli w sumie 10 pełnych setów.

Turniej świetnie rozpoczęło Źródełko Katowice - od trzech zwycięstw 2:0, w tym nad BKS-em Stal Bielsko-Biała. Później katowiczankom powinęła się noga w rywalizacji z ambitnie grającymi zawodniczkami Dwójki Zawiercie (porażka 0:2) i stoczyły bardzo wyrównane spotkanie z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna (remis 1:1, w małych punktach 51:51). To sprawiło, że Źródełko zdołała przeskoczyć... bielska Stal, czyli zespół, który w pierwszej rundzie katowiczanki ograły 2:0 (25:16, 25:12). "Stalowe" później wygrały wszystkie cztery spotkania po 2:0.

Z bardzo dobrej strony pokazały się pszczynianki. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz zaliczyły jedno zwycięstwo 2:0, trzy remisy 1:1 i jedną porażkę 0:2. W trzech przegranych setach nasz zespół miał problemy z samymi końcówkami, stąd porażki na przewagi. Z drugiej strony zespół znakomicie walczył w ostatnim meczu ze Źródełkiem, dzięki czemu wywalczył sobie miejsce na 3. stopniu podium.

Na zakończenie turnieju Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński, podziękował drużynom za przyjazd do Pszczyny oraz życzył uczestniczkom dobrego sezonu 2023/2024. Następnie wręczył zespołom puchary, medale, statuetki i upominki.

IV Turniej Siatkówki Młodziczek o Puchar Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny - hala POSiR w Pszczynie, 16 września

Klasyfikacja:
1. BKS Stal Bielsko-Biała, 2. UKS Źródełko Katowice, 3. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, 4. MKS Dwójka Zawiercie, 5. MKS Bielsko-Biała, 6. MKS Andrychów.

Wyróżnione zawodniczki: Anna Szumska (BKS Stal Bielsko-Biała), Magdalena Mrzyk (UKS Źródełko Katowice), Pola Książkiewicz (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna), Zuzanna Tarczewska (MKS Dwójka Zawiercie), Hanna Zuber (MKS Bielsko-Biała), Julia Lachendro (MKS Andrychów).

MVP turnieju: Kinga Trela (BKS Stal Bielsko-Biała)

Organizatorzy: Powiat Pszczyński, Gmina Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Zawody rozgrywane były w ramach Festiwalu Moja Pszczyna "Talenty i pasje".

Turniej rozgrywany był w ramach projektu UKS Centrum Pszczyna "Dziewczyny z Pszczyny grają w siatkówkę" realizowanego jest w ramach Programy Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

ar, BM / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj