Reklama

Sport

  • 24 lipca 2023
  • wyświetleń: 1527

[FOTO] Boisko w Gilowicach z dofinansowaniem na modernizację

Gmina Miedźna otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego w Gilowicach.

Boisko w Gilowicach - 07.2023
Boisko w Gilowicach obecnie - 07.2023 · fot. UG Miedźna


Już w listopadzie 2021 roku w Urzędzie Gminy odbyło się pierwsze spotkanie koncepcyjne, a po nim kolejne. Analizowano szczegółowo koncepcję zagospodarowania tego terenu. Postanowiono na tym obszarze wybudować obiekt, w którym będzie zlokalizowane przedszkole oraz żłobek, a także boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, teren rekreacyjny. Rada Sołecka wnikliwie analizowała i w konsekwencji zaakceptowała koncepcję zagospodarowania tego terenu.

Wizualizacja boiska i przedszkola w Gilowicach
Wizualizacja boiska i przedszkola w Gilowicach · fot. UG Miedźna


Teraz gmina znalazła się na 28. pozycji listy rankingowej z kwotą dofinansowania 429 500,00 zł. W budżecie zostały zabezpieczone na ten cel środki w kwocie 429 593,93 zł. Tym samym na ten cel łącznie jest 859 093,93 zł.

- Stale, nieprzerwanie pozyskujemy środki, by w nasza gmina się rozwijała. Wspólnie tworzymy miejsca przyjazne wszystkim. Będzie to inwestycja służąca wielu pokoleniom - mówią urzędnicy

Plan boiska:

plan boisko gilowice

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.