Reklama

Sport

  • 30 czerwca 2023
  • 2 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4508

Oldboje zagrali o Puchar Starosty Pszczyńskiego. ATS Jakub najlepszy

Piłkarze ATS Jakub Pszczyna wygrali jubileuszowy 10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który odbył się na boisku "Orlik" Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. To już piąty triumf popularnych "Jakubów" w tym turnieju.

10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 30.07.2023 · fot. POSiR


W turnieju zagrało 6 drużyn z powiatu pszczyńskiego, które walczyły systemem "każdy z każdym". W pierwszej serii gier wszystkie trzy spotkania skończyły się wynikiem 2-0. Orlik Miedźna w meczu otwarcia wygrał z Teamem Piasek, a pierwsze trafienie było samobójcze po rzucie rożnym Szymona Głąba.

ATS Jakub pokonał Relaks, Termex zwyciężył Ełkę Team, i jak się potem okazało, dzięki tej wygranej wyprzedził drużynę Tomasza Kroczka. W drugiej kolejce "Jakuby" pewnie pokonały zespół z Piasku 4-1, Ełka po wyrównanym meczu wygrała z Orlikiem Miedźna 2-1 (o zwycięstwie zadecydował gol Łukasza Osemlaka w "okienko"), a Relaks niespodziewanie wygrał z Termexem 3-1.

Potem Ełka zwyciężyła Team Piasek 3-2, chociaż to drużyna Grzegorza Ryguły objęła prowadzenie po trafieniu Janusza Zdunka. Orlik Miedźna po dwóch golach Marka Krzystolika wygrał z Relaksem 2-0, a ATS Jakub nadspodziewanie łatwo rozprawił się z Termexem, triumfując 3-0.

W przedostatniej serii Ełka Team w derbach pszczyńskiego Starego Miasta pokonał Relaks 4-0, a na brak emocji nie mogliśmy narzekać w meczu ATS-u Jakub z Orlikiem. Ci, pierwsi prowadzili po bramce Artura Bryły, ale potem klasycznym hat trickiem popisał się Marek Krzystolik. W końcówce jeszcze Szymon Przybyłka zdobył kontaktowego gola, lecz na wyrównanie zabrakło czasu i ekipa z Miedźnej wygrała 3-2. Termex wygrał natomiast z Piaskiem 3-2 i te wyniki sprawiły, że w ostatnich spotkaniach nie było meczów o przysłowiową pietruszkę.

10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 30.07.2023
10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 30.07.2023 · fot. POSiR


"Jakuby" wyciągnęły wnioski z wcześniejszej porażki i po golach Szymona Przybyłki i Grzegorza Kijonki wygrały z Ełką Team 2-0. W kolejnym spotkaniu Orlik Miedźna grał z Termexem, i w razie zwycięstwa to Orlik stanąłby na najwyższym stopniu podium. Jednak "Termexy" wzniosły się na wyżyny, zwyciężając aż 4-0 (bramki zdobyli Adrian Nokel, Arkadiusz Żupa, Wojciech Pojda pięknym uderzeniem pod poprzeczkę i Michał Pisarek), dzięki czemu zajęły drugie miejsce. Natomiast w ostatnim meczu pierwsze punkty zdobył Team Piasek, który pokonał Relaks 6-2 i dzięki temu zajął piąte miejsce.

Ale to nie był koniec emocji, bowiem Łukasz Osemlak i Marek Krzystolik mieli na koncie po 5 goli i czekała nas jeszcze bezpośrednia rywalizacja o tytuł króla strzelców. Do bramki wszedł najlepszy golkiper imprezy Łukasz Szweda i dopiero w trzeciej serii rzutów karnych dał się zaskoczyć, a skuteczniejszym egzekutorem był piłkarz z Miedźnej.

Wicestarosta Damian Cieszewski wraz z dyrektorem POSiR-u Maciejem Stieberem wręczyli najlepszym drużynom i zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody indywidualne. - Dziękuję, że znaleźliście czas, żeby spędzić razem te kilka godzin podczas fajnej, sportowej rywalizacji - podsumował kończąc jubileuszowe zmagania wicestarosta Damian Cieszewski.

10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 30.07.2023
10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 30.07.2023 · fot. POSiR


X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, boisko "Orlik" przy POSiR Pszczyna, 30 lipca 2023Klasyfikacja końcowa: 1. ATS Jakub Pszczyna, 2. Termex Pszczyna, 3. Ełka Team Pszczyna, 4. Orlik Miedźna, 5. Team Piasek, 6. Relaks Pszczyna.

Najlepszy strzelec: Marek Krzystolik (Orlik Miedźna)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Szweda (ATS Jakub Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Pojda (Termex Pszczyna)
Najstarszy zawodnik: Krzysztof Osemlak (Ełka Team Pszczyna)

ATS Jakub Pszczyna: Łukasz Szweda, Borys Salamon, Krzysztof Folek, Aleksander Kędzior, Artur Bryła, Grzegorz Kijonka, Paweł Wanke, Krzysztof Szwedo, Szymon Przybyłka, Szymon Miczek.
Termex Pszczyna: Rafał Danel, Arkadiusz Żupa, Wojcech Pojda, Mateusz Gazda, Piotr Piętka, Michał Pisarek, Szymon Szmuk, Mateusz Kur, Adrian Nokel, Michał Świerkot.
Ełka Team Pszczyna: Dominik Kościelny, Tomasz Kroczek, Maciej Majewski, Sebastian Krawczyk, Łukasz Mika, Łukasz Osemlak, Mariusz Rydzko, Krzysztof Osemlak, Michał Grzegorz.
Orlik Miedźna: Marcin Nachlik, Damian Moroń, Szymon Głąb, Łukasz Sajdok, Marek Krzystolik, Bronisław Nachlik, Janusz Stalmach, Adam Waloszek, Łukasz Przewoźnik.
Team Piasek: Tomasz Spika, Grzegorz Ryguła, Przemysław Cygan, Janusz Zdunek, Adam Złotek, Grzegorz Binda, Sławomir Witek, Mariusz Buras.
Relaks Pszczyna: Adrian Chrobaszczyk, Adrian Kędzior, Marek Wacławczyk, Paweł Worona, Bartosz Poczkajski, Paweł Przystał, Grzegorz Janosz.

Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

BM / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.