Reklama

Sport

  • 26 czerwca 2023
  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 7595

[ZDJĘCIA] LKS Studzienice ma 70 lat. Był XXX Puchar Lata i odznaczenia ŚZPN

W tym roku LKS Studzienice obchodzi jubileusz 70-lecia. W sobotę na boisku przy ulicy Bażantów odbyły się urodzinowe uroczystości. Nie brakowało gratulacji, podziękowań i życzeń na kolejne lata.

70 lat LKS Studzienice - 29.07.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


LKS Studzienice powstał w 1953 roku. W ostatnim sezonie zespół występował na poziomie ligi okręgowej, co jest największym sukcesem klubu. LKS może pochwalić się też wychowankami, którzy reprezentowali barwy klubów w wyższych klasach rozgrywkowych, przywdziewając stroje Górnika Zabrze czy Gwarka Zabrze.

70. urodziny były nie tylko okazją, by powspominać historyczne wydarzenia, ale również złożyć życzenia. Na ręce prezesa klubu Janusza Kumora burmistrz Dariusz Skrobol przekazał wyrazy uznania i gratulacje z okazji jubileuszu.

- Pragnę podziękować wszystkim, którzy przez te 70 lat pracowali dla klubu i reprezentowali jego barwy. Jestem przekonany, że będziemy jeszcze świadkami wielu sukcesów, a wyniki będą powodem do radości i satysfakcji - mówił burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. - Na przykładzie LKS Studzienice widać, że sport wspaniale integruje lokalną społeczność. Działalność klubu popularyzuje aktywność również wśród dzieci i młodzieży. Z pewnością o wielu młodych osobach, które dziś uprawiają tu piłkę nożną, jeszcze usłyszymy - dodał.

Warto wspomnieć, że dzięki poczynionym w ostatnich miesiącach inwestycjom, boisko LKS Studzienice jest dziś obiektem całorocznym. W 2022 roku wykonane zostało oświetlenie, które pozwala na korzystanie z boiska w godzinach wieczornych w okresie wiosenno-jesiennym.

Z okazji 70. urodzin gmina Pszczyna wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu sprezentowała klubowi bramki, które będą służyć grupom dziecięcym i młodzieżowym.

Podczas jubileuszowych uroczystości Piotr Swoboda - członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem Prezes Podokręgu Tychy wręczył Brązowe Honorowe Odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej: Antoniemu Bojdołowi, Czesławowi Janoszowi, Kazimierzowi Myszorowi i Ludwikowi Olejarczykowi. Natomiast Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali - Brązowe: Łukasz Grzechnik, Dawid Pilar i Łukasz Sakrajecki; Srebrne: Tomasz Pochłopień i Józef Skrobol oraz Złote: Jan Janosz, Tomasz Malcharek i Alojzy Tomaszczyk. Była także okazja na wręczenie na ręce Prezesa Janusza Kumora pamiątkowego grawertonu z gratulacjami i życzeniami oraz symbolicznego czeku na zakup sprzętu, a także worka piłek dla zawodników trenujących w grupach młodzieżowych.

Z jubileuszowym pucharem oraz workiem piłek wraz z gratulacjami i życzeniami pospieszył także Wiceprezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Andrzej Wojtanowicz.

70 lat LKS Studzienice - 29.07.2023 · fot. Powiat


Również wicestarosta Damian Cieszewski wspólnie z dyrektorem Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie Maciejem Stieberem przekazał dla klubu worek piłek. - Siłą powiatu pszczyńskiego są ludzie. Widać to w Studzienicach, jak pięknie przez 70 lat potraficie wspólnie podtrzymywać sportową tradycję - mówił Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Jak podkreśla prezes LKS Studzienice Janusz Kumor największym sukcesem w historii klubu był awans do klasy okręgowej. - Nikt nie wróżył nam awansu do klasy okręgowej. W rundzie wiosennej w 2018 roku, drużyna pod wodzą trenera Tomka Malcharka, wygrywając wszystkie 15 spotkań, przebiła się z czwartego na pierwsze miejsce i awansowała do klasy okręgowej. To był mocny strzał. Przez 5 lat w tej okręgówce graliśmy, akurat w roku jubileuszowym przytrafił się nam spadek do klasy A. Życzcie nam jednego - szybkiego powrotu do klasy okręgowej - mówi Janusz Kumor, prezes LKS Studzienice.

Sobotnie uroczystości jubileuszowe były połączone z piknikiem profilaktycznym oraz meczami towarzyskimi zespołu LKS Studzienice.

BM / pless.pl

źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.