pless.pl

Reklama

Sport

  • 11 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1180

Poznaliśmy nowych mistrzów powiatu pszczyńskiego w futsalu

W Turnieju Finałowym jubileuszowych XV Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C. wzięło udział 16 najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach eliminacyjnych, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszych - U6/U7 oraz U8/U9 triumfował GKS Krupiński Suszec, w starszych wygrali UKS Warszowice i LKS Sokół Wola.

ReklamaJako pierwsi do gry przystąpili najstarsi zawodnicy, urodzeni w latach 2009-2010 (kategoria U12/U13). Od wysokiego zwycięstwa nad LKS Goczałkowice-Zdrój rozpoczęli gracze Iskry Pszczyna. Potem Sokół Wola wygrał z Pniówkiem Pawłowice, a w meczu numer 3 doszło do konfrontacji Iskry z Pniówkiem. Lepiej w ten mecz weszli zawodnicy z Pawłowic, którzy wykorzystali grę w przewadze i prowadzili 2-0. W końcówce pszczynianie zdobyli jeszcze kontaktowego gola, lecz na wyrównanie zabrakło czasu. W spotkaniach Pniówka i Sokoła z "Goczałami" niespodzianek nie było, a o klasyfikacji końcowej miało zadecydować ostatnie starcie Sokoła z Iskrą. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który dał tytuł mistrzowski Sokołowi i wicemistrzowski Pniówkowi, a Iskra musiała się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium.

XV KMPP w Futsalu · fot. POSiR


Kategoria U12/U13 - klasyfikacja końcowa1. LKS Sokół Wola, 2. GKS Pniówek Pawłowice, 3. MKS Iskra Pszczyna, 4. LKS Goczałkowice-Zdrój
Król strzelców: Mikołaj Gawlas (GKS Pniówek 74 Pawłowice)
Najlepszy bramkarz: Aleksander Szafron (LKS Goczałkowice-Zdrój)
Najlepszy zawodnik: Tomasz Hamik (Sokół Wola)

Później do walki o mistrzostwo powiatu stanęli gracze urodzeni w latach 2011-2012 (kategoria U10/U11). Zaczęło się od bezbramkowego remisu Pniówka z Junior Football Frydek, a potem swój zwycięski marsz zaczął UKS Warszowice. Drużyna Mateusza Góry wygrała wszystkie trzy mecze i ze spokojem mogła oczekiwać ceremonii dekoracji. A emocji na koniec było sporo, bo Pniówek i Junior Football Frydek miały po 4 punkty, remis w bezpośrednim meczu i identyczny bilans bramkowy 4-3. O drugim miejscu zadecydowały więc rzuty karne. Klasą dla siebie był bramkarz z Frydku Karol Sosna, który obronił dwa strzały przeciwników. A że jego klubowi koledzy dwukrotnie pokonali bramkarza Pniówka, to niepotrzebna był trzecia seria, a zespół Adriana Potasiaka wygrał 2-0.

Kategoria U10/U11 - klasyfikacja końcowa1. UKS Warszowice, 2. Junior Football Frydek, 3. GKS Pniówek 74 Pawłowice, 4. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka
Król strzelców: Tomasz Kępiński (GKS Pniówek 74 Pawłowice)
Najlepszy bramkarz: Karol Sosna (Junior Football Frydek)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Krupka (UKS Warszowice)

Kategoria wiekowa U8/U9 rozpoczęła mistrzostwa jako ostatnia w kolejności. Dwa wysokie zwycięstwa w pierwszych meczach odniosła Iskra Pszczyna pokonując 4-0 KEJBI Pawłowice i LKS Wisła Wielka i to podopieczni trenera Pawła Zjawińskiego byli faworytem tej grupy. Tym bardziej, że w międzyczasie w starciu Krupińskiego Suszec z LKS-em Wisła Wielka padł remis 0-0. W kolejnych dwóch spotkaniach także padły wyniki 4-0: Krupiński wygrał z KEJBI, a KEJBI pokonało Wisłę Wielką. Przed ostatnim meczem Iskry z Krupińskim pszczynianie byli w komfortowej sytuacji, bo do końcowego triumfu wystarczał im remis. Jednak to zespół Jarosława Warzechy od początku ruszył do ataku, zdobył dwie bramki i ostatecznie zwyciężył 2-0, a tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju.

XV KMPP w Futsalu
XV KMPP w Futsalu · fot. POSiR


Kategoria U8/U9 - klasyfikacja końcowa1. GKS Krupiński Suszec, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. KEJBI Pawłowice, 4. LKS Wisła Wielka
Król strzelców: Alan Gęza (KEJBI Pawłowice)
Najlepszy bramkarz: Marcin Paluchowski (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Jakub Dziurosz (GKS Krupiński Suszec)

Najwięcej bramek w tegorocznych mistrzostwach, padło w kategorii złożonej z zawodników urodzonych w latach 2015-2016 (kategoria U6/U7). W pierwszym spotkaniu Leśnik Kobiór wygrał z UKS SPS Wola 3-2, ale były to niestety jedyne punkty drużyny prowadzonej przez Adriana Chroboka w Turnieju Finałowym. W drugim meczu Iskra zremisowała z Krupińskim 1-1, i to między tymi zespołami toczyła się walka o pierwsze miejsce. W kolejnych spotkaniach Pszczynianie wygrali 3-1 z Leśnikiem i 5-0 z UKS SPS. Krupiński pokonał Wolę 8-1, a na koniec strzelił jedenaście bramek drużynie z Kobióra, co dało zespołowi Lecha Kwiatkowskiego zdecydowanie lepszy bilans bramkowy i końcowy triumf.

Kategoria U6/U7 - klasyfikacja końcowa1. GKS Krupiński Suszec, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. LKS Leśnik Kobiór, 4. UKS SPS Wola
Wyróżnieni zawodnicy: Jakub Mileczarek (GKS Krupiński Suszec), Błażej Cieszko (MKS Iskra Pszczyna), Bartosz Kozyra (LKS Leśnik Kobiór), Kacper Kuźnik (UKS SPS Wola)

BM / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.