Reklama

Sport

  • 3 października 2022
  • wyświetleń: 2052

[FOTO] 150 uczniów w IV Goczałkowickim Biegu św. Huberta

Około 150 uczniów z Goczałkowic-Zdroju i Kobióra wzięło udział w IV Goczałkowickim Biegu św. Huberta. Zobaczcie zdjęcia!

150 uczniów w IV Goczałkowickim Biegu św. Huberta - 30.09.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Impreza powróciła po czterech latach przerwy. Trasa biegu prowadziła ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą w Goczałkowicach-Zdroju, w pobliżu kapliczki św. Huberta.

- Inicjatorem tej imprezy był śp. Piotr Jacek, łowczy rejonu pszczyńskiego, prezes Koła Łowieckiego. Miejsce, w którym odbywają się zawody zawsze związane było z myśliwymi, z łowiectwem, a więc i z naszym patronem, św. Hubertem - mówi Andrzej Koczor, łowczy rejonu pszczyńskiego, prezes Koła Łowieckiego "Cyranka".

- Poprzez takie inicjatywy chcemy także pokazywać młodzieży, czym tak naprawdę zajmują się myśliwi - dodaje.

Bieg otworzyli Radosław Jeleń, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego: Andrzej Koczor, Jan Berger i Bernard Jacek. Uczniowie klas IV-VIII mieli do pokonania trasę od 300 m do 1000 m, w zależności od kategorii wiekowej. W sportowej rywalizacji udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze.

Ze względu na pogodę wręczenie medali odbyło się w hali "Goczuś". Nagrodzona została najlepsza trójka biegaczy w każdej z ośmiu kategorii, dla wszystkich przygotowano poczęstunek i pamiątkowe medale. Niespodzianką był konkurs, w ramach którego dwoje uczniów wygrało rowery ufundowane przez myśliwych. Myśliwi przygotowali także wyjątkowe stoisko edukacyjne poświęcone ptactwu wodno-błotnemu, odpowiadali na pytania dzieci, rozdawali gadżety PZŁ.

Organizatorami biegu byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz koła rejonu pszczyńskiego Polskiego Związku Łowieckiego.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.